1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Ehliyet sınavı hangi tarihe ertelendi?
Ehliyet sınavı hangi tarihe ertelendi?

Ehliyet sınavı hangi tarihe ertelendi?

Ehliyet sınavı Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklaması ile tekrar ertelendi. Peki Milli Eğitim Bakanlığı ehliyet sınavını hangi tarihe erteledi? İşte ehliyet sınavının yapılacağı tarih ve Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamanın detayları...

A+A-

Ehliyet sınav tarihi bir kez daha ertelendi. MEB tarafından yapılan açıklama ile ehliyet sınavının Ağustos ayı içinde yapılacağı vurgulandı. İşte ehliyet sınavının yapılacağı tarih ve MEB tarafından yapılan açıklama...

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) tarafından ilan edilen duyuruya göre MTSAS-3 ile MTSAS-4 Ehliyet sınavlarının birleştirildiği bilgisi verildi.
 
İşte Sınavların Yapılacağı Yeni Tarih
 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilen yeni duyuruya göre 16 Temmuz Cumartesi günü yapılması gereken sınav darbe girişimi sonrası 23 Temmuz’a ertelenmişti. Ancak o günde yapılamayacağı kararına varılmış ve 27 Ağustos 2016 tarihine ertelendi.
 
İşte MEB tarafından yayımlanan duyuru;
 
Darbe girişimi kapsamında; daha önce ertelendiği duyurulan MTSAS-3 sınavı, MTAS-4 sınavıyla birleştirilerek 27 Ağustos 2016 tarihinde saat 11.00´ de yapılacaktır. Açık Öğretim Lisesi ve Meslekî Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı’nın ise 21 Ağustos 2016 tarihinde yapılması kararlaştırılmıştır.
 
EHLİYET HAKKINDA BİLGİLER
 
Sürücü belgesi veya ehliyet yetkili kurumlar tarafından verilen; karayolunda seyreden motorlu veya motorsuz araçların bireyler tarafından idare edilebilmesine olanak tanıyan, kimlik işlevi görebilen resmi belgedir.
 
Tarihçe
 
Dünyadaki ilk sürücü belgesinin sahibi günümüz otomobillerinin muciti olarak görülen, Karl Benz'dir. İcat etmiş olduğu Motorwagen'in çıkarttığı gürültü ve rahatsızlık yüzünden Mannheim vatandaşları Benz'den şikayetçi olmuş bunun üzerine Benz, yetkili kurumlardan kamu alanlarında arabasını kullanabilmesine olanak tanıyan bir izin belgesi almıştır.
 
Taşıt kullanılabilmesi için sürücü belgesini zorunlu kılan ilk ülke Prusya'dır - 29 Eylül 1903.

HABERE YORUM KAT