1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eğitimin marka ismi Diyarbakır'da
Eğitimin marka ismi Diyarbakır'da

Eğitimin marka ismi Diyarbakır'da

Türkiye'de eğitim kurumları arasında tartışmasız bir yere sahip olan, eğitimin marka ismi TED, yeni dönem için öğrencilerini belirliyor.

A+A-
Önümüzdeki eğitim öğretim yılında Diyarbakır Okulları'nda ders zili çalmaya hazırlanan, Türkiye'nin eğitim kurumları arasındaki saygınlığı tartışılmayan Türk Eğitim Derneği (TED), yeni öğrencilerini belirlemek ve burs oranlarını saptamak için okula kabul sınavı gerçekleştirdi.
 
Dicle Kent'te İMKB Hattat Hamid Aytaç Ortaokulu'nda dün gerçekleştirilen sınava, Diyarbakır ve bölgeden birçok öğrenci katıldı. Sabah ve öğleden sonra gerçekleşen sınava çok yoğun ilgi olduğu görüldü. Sınava gelen, öğrenciler içeride testleri çözerken, velileri de bahçede heyecanla bekledi. Sınav sonuçlarının önümüzdeki birkaç gün içinde açıklanacağı bildirildi.
 
TED Diyarbakır Koleji Kurucu Müdürü Ozan Yiğitalp, dün öğrencilerin girdiği bursluluk sınavı sonuçlarının Nisan sonunda açıklanacağını belirtti. Sınava gelecek sene 4, 5, 6, 7 ve 8'inci sınıflarda okuyacak olan öğrencilerin girdiğini dile getiren Yiğitalp, her sınıf düzeyinde birinci olanın yüzde 10, ikinci ve üçüncülerin ise yüzde 50 burs alacaklarını bildirdi. Okula ön kayıtların başladığını da kaydeden Yiğitalp, anaokulu kayıtları için veli ve öğrencilerle görüşmelerin de başladığını söyledi.
 
Yiğitalp, TED Diyarbakır Okulları'nın, 75 Metrelik yol civarında yapılan  kampusunun tamamlamak üzere olduğunu, yeni eğitim yılanda  hiçbir eksiği olmadan, öğrencilerin her türlü gereksinmelerini karşılayacak şekilde hazır olacağını kaydetti.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT