1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eğitimde seferberlik yılı
Eğitimde seferberlik yılı

Eğitimde seferberlik yılı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey, ilçedeki derslik ihtiyacının karşılanabilmesi ve mevcut okulların teknik donanımlarının arttırılarak eğitimde kalitenin yükseltilmesi için 2014'ü eğitimde seferberlik yılı ilan ettikl

A+A-
İlçe genelinde yaşanan derslik sıkıntısını gidermek için seferber olan Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri yapımı devam eden okul inşaatlarını gezerek incelemelerde bulunuyor. Merkeze bağlı Akçoban köyüne giden Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey ile Şube Müdürü Zülküf Yaman, yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Eğitimde başarıyı yakalayabilmek için hedeflerin olması gerektiğinin altını çizen Atabey, en büyük hedefinin Ergani'yi eğitimde özlenen noktaya getirmek olduğunu söyledi.
 
Atabey, Ergani'de hayata geçirilecek okul projeleri hakkında değerlendirmelerde bulunarak, bu yıl Ergani'de 14'ü köylerde olmak üzere toplamda 31 okul projesinin programa alınarak çalışmalara başlandığını söyledi.
 
Ergani'de inşa edilecek 31 okul projesinin programa alınmasında ve hayata geçirilmesinde başta Bakanlık olmak üzere, Diyarbakır Valiliği ve İlçe Kaymakamlığından büyük destek aldıklarının altını çizen Milli Eğitim Müdürü Atabey, "Bu yıl, okullarımızda eğitim ve öğretim faaliyetlerinin daha nitelikli mekanlarda yapılabilmesi için büyük bir gayret ortaya koyacağız. İlçemizdeki derslik ihtiyacının karşılanabilmesi ve mevcut okulların teknik donanımlarının arttırılarak eğitimde kalitenin yükseltilmesi için 2014'ü eğitimde seferberlik yılı ilan ettik. Ergani gelişen bir ilçemiz. Gün geçtikçe ilçemizdeki okul ihtiyacı artarak devam ediyordu. Bu ihtiyaçları da yerinde ve zamanında tespit ederek ciddi bir çalışma yürüttük. Çalışmalarımız sonucunda, Diyarbakır ilçeleri arasında aslan payını ilçemiz alarak Ergani'ye eğitim kampüsünün de içinde olduğu 31 okul kazandırıyoruz. Bu projeler içinde, geçtiğimiz yıl inşaatı tamamlanan köylerde bulunan 4 okulun, merkezde de 1 anaokulunun geçici kabulünü yaparak teslim aldık.
 
Ergani'de başlattığımız eğitim seferberliği çerçevesinde inşa edilecek okulların sayısına baktığımızda bunu bir milat olarak kabul etmemiz gerekiyor. 200'ü eğitim kampüsünün içerisinde, 200'ün üzerinde de merkez ve köylerde olmak üzere; 400 dersliğe yakın okul yaptırılacak. Bu projenin içinde şuan ziyaret gerçekleştirdiğimiz Akçoban köyü de var. 70 hanelik bir köyümüz olan Akçoban köyümüzde toplamda 96 öğrencimiz var. Şuanda birleştirilmiş sınıf uygulamasıyla eğitim verilen bu köyümüzün derslik ihtiyacının karşılanabilmesi için yatırım programına aldığımız ek derslik inşaatında ihale sürecine girdik. Yeni yapılacak 3 derslikli okulumuzun bu yıl tamamlanmasıyla birlikte birleştirilmiş sınıf uygulaması sona erdirilecektir" diye konuştu.
 
(ET-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT