1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eğitimcileri unutmadı
Eğitimcileri unutmadı

Eğitimcileri unutmadı

Diyarbakır Damla Derneği, genç eğitimcilere unutulmaz bir program hazırladı.

A+A-

Diyarbakır Damla Derneği, genç eğitimcilere unutulmaz bir program hazırladı. Dicle Üniversitesi Genç Eğitimciler Kulübü'yle ortaklaşa düzenlenen programa üniversite öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Üniversitenin öğrencilerinden oluşan koro grubuyla coşan öğrenciler, kum sanatçısı Ömer Faruk Elmas'ın gösterisine hayran kaldı.

Dicle Üniversitesi Kongre Merkez'inde gerçekleşen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Orhan Ateş, öğretmenler, öğretim üyesi ve görevlileri ile çok sayıda öğrenci katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, programı düzenleyen Damla Derneği ile Genç Eğitimciler Kulübü'ne teşekkür etti. Saraç, “Bu güzel etkinliklerle birlikte olmak son derece mutluyum.

Bu güzelliklerin devamı için sizlerin de katkılarınızın devamını bekliyoruz. İnşallah hep birlikte böyle güzel bir mekanda yaparız. Kongre merkezimiz Türkiye'de örneği olmayan bir kongre merkezi. Buraya gelenler hayranlıklarını ifade ediyorlar. Biz de burada dolu dolu etkinlikler yapıyoruz. Öğrenciler, enerjimizi artıran öğelersiniz. Hepinizin öğretmenler gününü kutluyorum. İster bu mesleğe aday olalım, ister bu mesleğin içinde olalım, hayatın her alanında kendi yaşantılarımızla ve duruşumuzla bir öğretmen olabilmeliyiz. Çünkü en iyi öğretmen metodu bizzat yaşayarak öğretmendir.” diye konuştu.

Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Orhan Ateş ise öğretmen ve eğitim konusuna değindi. İyi öğretmen olabilmek için iyi insan olmak gerektiğini anlatan Ateş, “İnsan olmayan hiçbir şey olamaz. Yüce Rabbimiz her sabah bize bir hediye olarak gönderdiği 'güneş' gibi, herkesin üzerinde doğmamız gerekir. Allah, güneşini gönderirken nasıl siyah, beyaz, zengin ve fakir ayrımı yapmıyorsa biz de okullarımıza gittiğimiz zaman 'güneş' gibi bütün öğrencilere eşit davranacağız. Bilgimizi ve sevgimizi onlara cömertçe dağıtmaya çalışacağız. Allah'ın hiç sevmediği hususlardan birisi de insanlar arasında ayrım yapmaktır. Öğretmenlik mesleğine hizmet eden merhum hocalarımıza yüce Rabbimizden rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu. Program, Dicle Üniversitesi Korosu'nun gösterileriyle sona erdi.

HABERE YORUM KAT