1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eğitimciler iftarda
Eğitimciler iftarda

Eğitimciler iftarda

Dicle Koleji Mezunları Derneği (DİCLEM-DER), verdiği iftar yemeğinde daha önce kolejden mezun olan öğrencileri bir araya getirdi.

A+A-

DİCLEM-DER tarafından Demirok Tesislerinde düzenlenen iftar programına AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Mehmet Hamzaoğulları, Diyarbakır Girişimci İşadamları Derneği (DİGİAD) Başkanı Alaaddin Korkutata, Nehir Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yılmaz Demir, DİCLEM-DER Başkanı Basri Konuşkan ve çok sayıda mezun katıldı.

İFTARDA BULUŞTULAR

Dicle Koleji'nin ilk mezunlarını 1998 yılında verdiğini hatırlatan DİCLEM-DER Başkanı Basri Konuşkan, o günden bu yana bin 200 öğrencinin kolejden mezun olduğunu söyledi. 2007 yılında kurulan DİCLEM-DER'in 6 senedir aralıksız olarak faaliyetlerine devam ettiğini kaydeden Konuşkan, dernek olarak merkez Bağlar ilçesi varoşlarında başarılı olan öğrencilere sahip çıktıklarını söyledi. SODES projesi kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerle 250 çocuğa okuma imkanı sağladıklarını dile getiren Konuşkan, "DİCLEM-DER Bağlar varoşlarındaki çocuklara el uzatıyor. Şu anda 250 çocuğa ulaştık. Bu sayı önümüzdeki yıllarda katlanarak artacaktır." dedi. Konuşkan, Dicle Koleji'nde okuyanların ailenin bir ferdi olduğunu, bu birlikteliğin ölene kadar devam edeceğini söyledi.

NEHİR EĞİTİM KURUMLARI

Nehir Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yılmaz Demir, Dicle Koleji'nin Diyarbakır'ın eğitim hayatına büyük katkılarda bulunduğunu söyledi. Selahaddin Eyyubi Üniversitesi'nin Diyarbakır'ın eğitim seviyesini bir kat daha arttıracağını kaydeden Demir, "Yeni üniversitemiz Diyarbakır'ın kalkınmasına büyük katkı sağlayacaktır. Üniversitenin kurulma aşamasında mecliste verdikleri desteklerinden ötürü Galip Ensarioğlu ve Mehmet Hamzaoğulları'na teşekkür ediyorum."dedi. Dicle Koleji'nin bir aile olduğunu belirten Demir, bu birlikteliğin, dayanışmanın ahrete kadar devam edeceğini kaydetti.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT