1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eğitim Sen'den sivil itaatsizlik eylemi
Eğitim Sen'den sivil itaatsizlik eylemi

Eğitim Sen'den sivil itaatsizlik eylemi

Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından MEB'in okullarda uygulamaya koyduğu kılık kıyafet yönetmenliğini protesto etmek amacıyla başlattığı “sivil itaatsizlik” eylemi çerçevesinde Eğitim Sen Ergani Temsilciliği'ne üye öğretmenler okullara sakallı ve küpeli gi

A+A-

Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından MEB'in okullarda serbest kıyafet uygulanması kararını protesto etmek amacıyla başlattığı “sivil itaatsizlik” eylemi çerçevesinde Eğitim Sen Ergani Temsilciliği'ne üye öğretmenler, okullara sakallı ve küpeli gitti.

Konuya ilişkin Eğitim Sen Ergani Temsilciliği'nde bilgilendirmede bulunan Eğitim-Sen Ergani Temsilcisi Serdar Kaya, yıllardır okullarda tek tipleştirici zihniyete ve milliyetçi politikalara karşı mücadele verdiklerini hatırlatarak, “Bu tür politikalarla sürekli mücadele ediyoruz. Gerek Andımız, gerek kılık kıyafet yönetmeliği, memurlara siyaset yapma yasağı bunların hepsi, kamu emekçilerini tek tip haline getiriyor. Emekçileri, siyasetten, mücadeleden uzaklaştırmaya yönelik politikalardır. Hükümet bir demokratikleşme paketi çıkardı. Başbakan kamu kurumlarında kıyafet serbestliği getirdiğini söyledi. Açıklamalarına baktığımızda yaptıkları düzenleme sadece başörtülülere yönelik yapılan bir düzenlemedir” dedi.

“Bir özgürlük sağlanacaksa tüm kamu emekçilerine sağlanılmalıdır” diyen Kaya, kamu emekçilerinin özgür bir biçimde iş yerlerine gitmesi için bir eylem planı yaptıklarını ve bu plan doğrultusunda düzenleyecekleri sivil itaatsizlik eylemine tüm kamu emekçilerini destek vermeye çağırdı.

HABERE YORUM KAT