1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eğitim-Sen afişlerine suç duyurusu
Eğitim-Sen afişlerine suç duyurusu

Eğitim-Sen afişlerine suç duyurusu

Diyarbakır'da Eğitim Bir Sen, okul müdürleri atamasına ilişkin bilboardlara afiş astıran Eğitim Sen Şube yöneticileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

A+A-
Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Memiş yaptığı açıklamada, Eğitim-Sen Diyarbakır Şubesince il genelindeki bilboardlara sendika ve sendika üyeleri hakkında asılsız iddiaların yer aldığı afiş astırdığını söyledi.
 
Afişte "Satış Sözleşmesini imzalayan yandaş sendikanın yöneticilik mükafatı" ifadesi ile sendika üyelerinin isimleri ve sınavda almış olduğu puanların yazılı olduğu bir tablonun yer aldığını kaydeden Memiş, şöyle dedi:
 
"Okul müdürlerinin atamaları, 'Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik' hükümleri çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Yapılan işlem, anılan mevzuat çerçevesinde olup sendikamızın herhangi etkisi söz konusu değildir."
 
Bununla Eğitim-Bir-Sen ve üyelerinin toplum nezdinde hukuksuz işler yaptığı iddiasının işlenmeye çalışıldığını ifade eden Memiş, bu nedenle Eğitim-Sen Şube yöneticileri hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti.

HABERE YORUM KAT