1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eğitim gören çiftçilere sertifikaları verildi
Eğitim gören çiftçilere sertifikaları verildi

Eğitim gören çiftçilere sertifikaları verildi

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” projesi çerçevesinde düzenlenen eğitimlere katılan 80 çiftçiye sertifikaları törenle verildi.

A+A-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Türkiye Ziraat Odaları Birliği, İŞKUR ve Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği’nin işbirliği ile yürüttüğü “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” projesi kapsamında düzenlenen kurslara katılan 80 çiftçiye sertifikaları törenle verildi.

Törene, İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, İşkur İl Müdürü İsmail Koç, Mili Eğitim İl Müdürü Adnan Hurata ve çiftçiler katıldı. Törende konuşan Atalar, proje sayesinde kendilerinden sertifika alanların hem bakanlık hem de diğer kurum ve kuruluşların projelerinden öncelikli olarak istifade edeceğini belirterek, “Bakanlığımız 2015 Yılı hayvancılık desteklemeleri kapsamında 300 ve üstü anaç koyun/keçi varlığına sahip işletmelerde işletme sahibinin sürü yöneticiliği belgesine sahip olması veya bu belgeye sahip kişiyi yanında çalıştırıp 5 ay kesintisiz sigortasını yatırması durumunda 5 bin TL destekleme ödemesi alacaktır” dedi.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler