1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Eğitim Bir-Sen'den Altaç'a ziyaret
Eğitim Bir-Sen'den Altaç'a ziyaret

Eğitim Bir-Sen'den Altaç'a ziyaret

DİYARBAKIR- Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) No'lu Şube Başkanı Murat Öz Aydın, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç'ı ziyaret etti.

A+A-

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, ziyarette çözüm süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak AK Parti iktidarından önce ülkede her türlü olumsuzlukların yaşandığını vurguladı. Milli gelirin büyük bir kısmının illegal oluşumlara gittiğini ve bu durumun da ülkeyi sıkıntıya soktuğunu kaydeden Altaç, “Bugün olağanüstü hal uygulandığı bir bölge düşünürsek sorunlara tartışma şansımız çok az olur ve ciddi bir engel ortaya çıkar.

AK Parti hükümeti ile bu sorunlar ortadan kalktığı ve işlerin rayına oturmaya başladı. Rayına oturmaya başlayan işler kolay olmadı. Defalarca darbe girişimleri oldu. Suikast planları uygulanmaya çalışıldı. Parti kapatma girişimleri oldu. Daha sayamayacağımız birçok olumsuzluklar oldu. Halkımız bunlara prim vermedi, bu ülkede ve bölgede artık huzur, güven rüzgarları esecek. Tabi ülkemizin sorunlarını yavaş yavaş çözüme kavuşturacağız. Bunlar kolay işler değil. 80 yıldır biriken sorunları sizin gibi geniş kitlelere hitap eden Sivil toplum kuruluşları ile el ele verip çözeceğiz” diye konuştu.

“EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ”

Eğitimi ciddi anlamda önemsediklerini aktaran Altaç, Diyarbakır'ın eğitim alanında çok ciddi anlamda yardımlardan payını aldığını diye getirdi. Altaç, "Bir şehrin gelişmişlik düzeyi o şehrin eğitim düzeyiyle orantılıdır. Eğitim Bir-Sen'in çalışmalarını yakından takip ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz. Sivil toplum örgütleri ile her zaman ortak projeler içerisinde olmak isteriz. Sendikaların demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu, iletişim kanallarının her zaman açık tutulması gerekiyor. Türkiye'de eğitim kalitesi her geçen gün artıyor. Başarı için her türlü yardıma hazırız.

AK Parti kurulduğu günden itibaren eğitim ve öğretim alanında eğitim alt yapı çalışmaları konusunda pozitif ayrımcılık yapmıştır. İlk defa eğitim bütçesi diğer bakanlıkların bütçesini önüne geçmiştir. Ülkemizde ve ilimizde çok sayıda yeni okullar inşa ettik. İnşa ettiğimiz okulları bilgisayar ağları ile donattık, Fatih Projesi'ni okullarımızda başlattık. Eğitim ve öğretimle ilgili olarak birçok alt yapıyı oluşturduk” ifadelerini kullandı.

Eğitim Bir-Sen Diyarbakır 2 No'lu Şube Başkanı Murat Özaydın ise kendilerini kabul eden Altaç'a teşekkür ederek 2014 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi başarılar diledi.

HABERE YORUM KAT