1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eğitim Bir-Sen’den “Aday öğretmenler için sınava hazırlık” kitabı
Eğitim Bir-Sen’den “Aday öğretmenler için sınava hazırlık” kitabı

Eğitim Bir-Sen’den “Aday öğretmenler için sınava hazırlık” kitabı

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) aday öğretmenlere yönelik yapılacak sınava hazırlık için kitap hazırladı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl Ekim ayında aday öğretmenlere yönelik yapılması planlanan sınava hazırlık amacıyla Eğitim Bir Sen tarafından “Aday öğretmenler için sınava hazırlık kitabı” hazırlandı.

Eğitim Bir Sen Ergani temsilcisi Cihan Selçuk kitabı bütün öğretmenlerin edinebileceğini belirterek, “Sendikamız üyesi olsun olmasın bütün öğretmen adayları bu kitabı sendikamızdan temin edebilir.” dedi.

Öğretmen adaylarına yönelik yapılan bu sınava karşı olduklarını da belirten Selçuk, “Biz öğretmenlerin bu şekilde değerlendirilmesine karşıyız. Öğretmenler üniversiteyi kazanıp geliyorlar. Akabinde KPSS'ye girip belli bir puan alarak öğretmen oluyorlar. Performansa yönelik bir sınav yapılacaksa liseden, üniversiteden öğretmen olacak adayların yetiştirilmesi gerekir. KPSS'de belli bir puanı alıp başarılı olmuş öğretmenlerin böyle bir değerlendirmeye tabi tutulup strese sokulmasına karşıyız.” ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler