1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eğilli öğrenciler DÜ'ni gezdi
Eğilli öğrenciler DÜ'ni gezdi

Eğilli öğrenciler DÜ'ni gezdi

Eğil Teknik ve Meslek Lisesinde öğrenim gören yaklaşık 60 öğrenci, Dicle Üniversitesini gezdi. Fakülteleri ve kampüs alanını gezen ve üniversite hakkında bilgiler alan öğrenciler, Dicle Üniversitesinde eğitim görmek istediklerini belirttiler.

A+A-
Ziya Gökalp Eğitim Fakültesini ziyaret eden lise son sınıf öğrencileri, Araştırma Görevlisi Mehmet Demirkol rehberliğinde Eğitim Fakültesini tanıdı. Eğitim Fakültesinin eğitim şartları ve fiziki durumu hakkında bilgiler alan öğrenciler, drama sınıfını da gezerek bu dersin şartları konusunda aydınlandılar.
 
Sonrasında Mühendislik Fakültesini gezen öğrenciler, bilgisayar mühendisliği konusunda rehber hocalarına sorular sorarak. Mühendislik mesleğinin şartlarını öğrendiler.Eğil Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri kampüs turunun ardından kongre merkezine geçti. Kongre merkezine hayran kalan öğrenciler, Dicle Üniversitesi tanıtım filmini izlediler ve ardından çalan müzikler eşliğinde halay çektiler.
 
Öğrenci yemekhanesinde yemek yiyen öğrenciler, seneye Dicle Üniversitesi öğrencisi olacaklarının sözünü vererek, kampüsten ayrıldılar.

HABERE YORUM KAT