1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Eğer dokunulmazlık kalkacaksa...'
'Eğer dokunulmazlık kalkacaksa...'

'Eğer dokunulmazlık kalkacaksa...'

"Eğer siz kızdığınız milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırıp, kızmadığınızın kaldırmazsanız bu doğru değil. Bizim CHP olarak görüşümüz seçim yapılmasın, ayrımcılık yapılmasın. Dokunulmazlık kaldırılacaksa bütün vekiller için kaldırılsın"

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Demokrasiler Çağında Uygarlık' konulu Felsefe Sempozyumu'na katıldı. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, BDP'li milletvekillerinin Meclis'e gönderilen dokunulmazlık ile ilgili fezlekeleri konusunda , “ Genel Kurula gelsin. Bizim arzumuz dokunulmazlık dosyası olan her milletvekilinin fezlekesinin gelmesi ve dokunulmazlığın kaldırılması. Eğer siz kızdığınız milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırıp, kızmadığınızın kaldırmazsanız bu doğru değil. Bizim CHP olarak görüşümüz seçim yapılmasın, ayrımcılık yapılmasın. Dokunulmazlık kaldırılacaksa bütün vekiller için kaldırılsın. Ayrımcılık istemiyoruz" diye konuştu
                                                           
Kılıçdaroğlu, bazı gazetelerde yer alan “AK Partili bazı vekillerin dokunulmazlığın kaldırılması oylamasında red oyu verecek" yönündeki haberlere ilişkin ise, “Ben de gazetelerden okudum. AKP'nin iç sorunu" diye yanıt verdi.