1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Efsanenin adı okula verildi
Efsanenin adı okula verildi

Efsanenin adı okula verildi

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde hikayelere konu olan efsane Gelincik Dağı ilçede yeni okulun ismi oldu.

A+A-

Çermik İlçesinde hikayelere konu olan efsane Gelincik Dağı yeni okulumuzun ismi oldu.İlçede eski nişnik köprüsü yanında yapılan 12 derslikli ilkokulun ismi Gelincik Dağı İlkokulu oldu.

İlçede derslik eksiğinin belirtilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul görülen ve kısa sürede tamamlanan 12 derslikli ilkokul, yeni eğitim ve öğretim yılında çocuklarımıza hizmet verecek.
 
Diyarbakır Valiliği’ne isim önerisi sunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sunduğu Gelincik Dağı İlkokulu, Valilik tarafından kabul edildi. İlçe Milli Eğitim Müdür Murat Bozdoğan, ilçenin efsanelerinden olan Gelincik Dağı isminin okula verilmesinin kendilerini oldukça mutlu ettiğini söyledi.
 
İlçe Milli Eğitim Müdür Bozdoğan, “Valiliğin kendilerinden okul için isim istediklerini biz de hikâyelere bile konu olan tarihi kültürel dağımız Gelincik Dağı’nın olması gerektiğini gerekçelerimizle belirttik. Valiliğimizde bütün bu gerekçeleri göz önüne alarak önerimiz kabul etti. Yeni eğitim ve öğretim yılında Gelincik Dağı İlkokulu eğitime başlayacak” dedi.

 

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT