1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Efsane Diyarbakırspor geri mi dönüyor?
Efsane Diyarbakırspor geri mi dönüyor?

Efsane Diyarbakırspor geri mi dönüyor?

DİYARİNSESİ.ORG -Borçlarından dolayı amatör liglere kadar düşen Diyarbakırspor'u yeniden canlandırılması için çalışma başlatıldı.

A+A-

1968 yılında kurulan Bölgenin süper lige ilk yükselen ekibi olan Diyarbakırspor son olarak 2009 yılında süper ligde mücadele etmiş, sonrasında arka arkaya küme düşerek sahipsizlikten ve borçlarından dolayı bugün amatör liglere kadar geriledi.

 

 

46725.jpgDiyarbakırspor tribünlerin en eski emektarlarından olan Azrailler Kurucusu aynı zamanda onursal başkanı Ramazan Tugay, efsane Diyarbakırspor'un isminin amatöde olsa dahi yaşadığını bunun çok önemli olduğunun altını çizerek, bundan sonrası için kulübün yaşatılması için çalışma başlattığını kaydetti.

EFSANE BİR GÜN GERİ GELECEK
37 yıl boyunca Diyarbakırspor için tribünlerde olduğunu belirten Tugay, "Bizim gerçek sevdamız halkın takımı olan Diyarbakırspor dur. Diyarbakır halkının 44 yıllık efsanesi olan Diyarbakırspor'a herkesi sahip çıkmaya çağırıyorum.
Evet koca çınar olan Diyarbakırsporu el birligi le amatör kadar yolladık. Ama bu takımın yok olmasını ve kapanmasını dört gözle bekleyen bazı kesimler var." dedi.

Geçmişte kulübe hibe yoluyla kalan tek kayıtlı bir arsasının olduğunu, bu arsanın satışını bir çok alacaklının dört gözle satılmasını beklediğini belirten Tugay, Diyarbakırspor yaşatılamadıktan sonra arsanın da hiç bir önemi yok. Bu nedenle en azından bu satış sonrası vergi, sgk ve esnaf borçları için kullanılabileceğini belirterek şahsi borçlara zaten kanunen sıra gelmediğini, önceliğin devlet alacağı olduğunu sözlerine ekledi.

Tugay konuşmasını şöyle sürdürdü: "Efsane Diyarbakırspor' u yeniden canlandırmak, yaşatmak ve o eski harika günlere geri getirmek için kulübe ait 100 dönümlük arazisi var eğer şimdiki kulüp başkanı bunu satarsa ve ssk vergi artı esnaf borcunu öderse bu şartlar altında satilmasına tam destek veririm.

Amatör de olsa bile yeterki Diyarbakırspor ayağı kalksın, yaşatılsın çünkü bu bizim gerçek sevdamız ve efsanemiz Diyarbakırspordur. Bu konuda gerekli görüşmeleri başlattım, gerekirse amatörde de olsa Diyarbakırspor'un yaşaması bu kent adına çok önemlidir" dedi.

12932660_1700450096839090_4607765222303266771_n.jpg

HABERE YORUM KAT