1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Efsane Başkan unutulmadı
Efsane Başkan unutulmadı

Efsane Başkan unutulmadı

DİYARİNSESİ.ORG -(Özel Haber)- Diyarbakırsporlu futbolcular ve teknik heyetden efsane başkan Dr.Yakut'a ziyaret. Diyarbakırspor'u son kez süper lige taşıyarak kentte ve taraftarın gönlünde efsaneleşen Diyarbakırspor Kulübü eski Başkanı Dr. Abdurrahman Yak

A+A-
DİYARBAKIRSPOR'A SON ŞAMPİYONLUĞUNU KAZANDIRAN BAŞKANI DR. ABDURRAHMAN YAKUT, TAKIMIMIZI AĞIRLADI…
Futbolcularla deneyimlerini paylaşan ve nasihatlarda bulunan Yakut,“Başarı için her türlü imkanı ve ortamı yaratan başkanınız var. Bu kente başarı borcunuz var,bunu yerine getirin. Biz de size sürpriz destekler sunalım.” dedi. İşlerinden dolayı yurtdışında olduğu için davete katılamayan Başkanımız Feyzi İlhanlı ,Yakut'a teşekkür etti.
 
 
MORAL ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
Diyarbakırspor'u 2008-2009 sezonunda Süper Lig'e çıkararak,Yeşil-Kırmızılı takıma son şampiyonluğunu kazandıran Dr. Abdurrahman Yakut, Diyarbakırspor A.Ş için moral etkinliği düzenledi.
Yakut, kafileye öncelikle sahibi olduğu Cigerim Ocakbaşı'nda yemek verirken, aşçı Nasır Usta'nın özenle hazırladığı yemeği yiyen kafile, ardında Yakut Plaza'daki Şark Köşesi'ne geçti.
 
 
'FEYZİ İLHANLI'YI TAKDİR ETMEK GEREKİR'
Futbolcular ve teknik heyetle uzun süre sohbet edip yöneticilikteki deneyimlerini paylaşan yakut, Feyzi İlhanlı'nın tek başına kulübün tüm ekonomik yükünü sırtlayarak önemli bir iş başardığını söyledi. Yakut,”Günümüzde spor kulüpleri değirmen gibi adeta para harcıyor. Hiç kimseden destek almadan tek başına kulüpleri maddi açıdan idare etmek mücize gibi bir şey. Belediye,devlet ve siyaset destekli kulüplerin bile borç batağında olduğu Türkiye'de Yeni Diyarbakırspor'un borçsuz bir yapıda olması büyük başarıdır. Feyzi İlhanlı hakikaten büyük iş başarıyor. Tabir-i caizse bir futbol tutkunu. Federasyondan gelen cüzi bir kaynağın dışında kimseden destek almadan tek başına tüm yükü sırtlamış durumda. Futbolcular olarak sunulan imkanlar bakımından çok şanslısınız. Sadece başarıya odaklanmanız gereken bir ortam var. “ dedi.
 
 
'BU KENTE BAŞARI BORCUNUZ VAR'
Futbolculara tavsiyelerde bulunan Yakut,” Genç insanlarsınız. Tam da başarılı olmak için sıçrama yapmanız gereken yaştasınız. Bu iş sizin ekmek tekneniz. Allah herkese belli yetenekler vermiş. Ancak bu tek başına yetmez. Başarılı olmak için rakiplerinizden daha fazla mücadele etmeniz şart. İşte o zaman başarılı olursunuz. Feyzi başkan maddi anlamda her şeyi yapıyor ama ben de şahsım olarak size her türlü desteği vereceğim. 2008-2009 sezonunda maddi sorunlara rağmen şampiyon olduk. Çünkü başarıya inanan bir ekip vardı. Şimdi sizin her türlü imkanınız var. Neden başarı gelmesin?. Size çok güzel sürprizlerimiz olacak. Şampiyon olursanız size neler kazandıracağımızı göreceksiniz. Puan olarak geride olabilirsiniz ama hiçbir şey kaybedilmiş değil. İnancın ve azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz. Yeter ki davanıza inararak, kenetlenin. Bu kente başarı borcunuz var,bunu yerine getirin.” ifadelerini kullandı.
 
 
'ŞAMPİYON OLURSANIZ UNUTULMAZSINIZ'
Diyarbakırspor'un 2008-2009 sezonundan sonra iş başına gelen yönetimlerin hataları ve ihanetleri sonucu dibe vurduğunu anlatan Yakut, Yeni Diyarbakırspor yapılanmasının kent için şans olduğunu ve bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Yakut,”.Bu kente bu kötülüğü yapanları bu halk asla affetmeyecek,o vebal hep boyunlarında olacak. Geçmişte Diyarbakırspor'a hizmet edenleri halk hiçbir zaman unutmadı. Diyarbakırspor'da uzuın yıllar yöneticilik yaptım, şampiyonluklar yaşadım. Aradan yıllar geçmesine rağmen taraftar nezninde itibar görüyorsak bir nedeni var. Başarılara imza atan futbolcu ve teknik adamlar da hafızalarda silinmez. Bu halkın ve kentin sizden beklentisi var. Bu takımı bu yıl 2.Lig'e çıkarırsanız emin olun büyük bir yükselişin önünü açarsınız. Bunu başarmak sizin elinizde. Sizin için de büyük bir kariyer olacak. Diyarbakır'a 33 bin kişilik stat yapılıyor.Önemli bir yatırım ama neyleyim köşkü sarayı, içinde sultanı olmadıktan sonra. O stat tamamlandığında bu takım üst liglerde olmalı. “ şeklinde konuştu.
 
 
FUTBOLCULAR FORMA JESTİ YAPTI
Samimi ve sıcak bir ortamda geçen sohbet sırasında konuklarına ayrıca tatlı ,meyve ve çeşitli ikramlar sunan Yakut,gecenin sonunda futbolculardan yüksek sesle şampiyonluk sözü alarak, kendisinin başkan olduğu 2008-2009 sezonunda Süper Lig'e çıkan Diyarbakırspor'da o dönemki futbolcuların imzaladığı formayı Yeşil-Kırmızılı takıma hediye etti. Futbolcular ise Yakut'a isminin yazılı olduğu formayı takdim etti. Yakut,”Sezon sonunda şampiyon olarak bu formayı toplu olarak imzalamanızı istiyorum” ifadelerini kullandı.
 
İLHANLI'DAN YAKUT'A TEŞEKKÜR TELEFONU
İşleri nedeniyle yurtdışında olduğu için davete katılamayan Diyarbakırspor A.Ş Kulüp Başkanı Feyzi İlhanlı, telefonla Yakut'u arayarak organizasyondan dolayı teşekkür etti. İlhanlı,”Sizin gibi değerli büyüklerimizi daima yanımızda görmek istiyoruz. Sizlere ihtiyacımız var. Bu kulüp benim değil, aynı zamanda sizlerindir,halkımızındır. Sizi maçlarımızda görmek istiyoruz.” dedi.
 
TEKNİK HEYET VE FUTBOLCULAR MEMNUN KALDI
Eski başkan Yakut, şampiyonluk halinde ünlü sanatçıların katılacağı bir gece ve takımın başarısını çeşitli kanallarla ödüllendirme sözü verdi.
Geceye futbolcuların yanı sıra Diyarbakırspor Futbol Yatırımları A.Ş Başkanı İhsan Yapıcı, Teknik Direktör Mustafa Ceviz ,Genel Menajer İsmet Yılmaz ve TFF Bölge Müdürü Serkan Bayhan da katıldı. Ceviz, Yılmaz ve futbolcular son derece anlamlı ve moral artırıcı bir etkinlik olduğuna dikkat çekerek, Yakut'a teşekkür etti.
 
2015-02-13_004951-001.jpg
 
12800_940992689245854_1729624736234578645_n.jpg
 
10993094_10153010039468467_3483757242734035977_n-001-001.jpg
 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum