1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eflatunda yine büyük başarı
Eflatunda yine büyük başarı

Eflatunda yine büyük başarı

TEOG sınavının açıklanmasıyla okulların başarılarını konuştuğu şu günlerde, gözler TEOG sınavında 500 tam puan alan Eflatun Eğitim Köyü öğrencisi Sıla Ş. ÇEVİK’in Türkiye ve Diyarbakır İl birinciliğine çevrildi.

A+A-

Eğitim öğretim hayatına katkılarıyla sağladığı başarılarda adını duyuran Eflatun Koleji, uygulamış olduğu eğitim programlarıyla kararlı ve hayatın her alanına eğitimi yerleştirme felsefesiyle üstüne düşeni yerine getirmenin gururunu yaşıyor.


Konu hakkında açıklamada bulunan Eflatun Eğitim Köyü Genel Müdürü Ahmet AYBAK yapmış olduğu değerlendirmede şöyle dedi: “Eğitim istendik davranışların yaratım anlayışıdır. Eflatunda da eğitimi yaşamanın her alanına diktik.

Öğrencilerimize uygulamış olduğumuz hafta içi ve hafta sonu destekleyici programlarla başarılarına takviyede bulunduk.

 

Sadece bunu yapmakla yetinmedik. Eğitimi sosyal kültürel ve bilimsel çalışmalarla destekleyerek öğrencilerimizin içindekilerini harekete geçiren motivasyon ve rehberlik anlayışıyla destekleyici rol aldık. Rehber olduk, onları yönlendirdik, özverili çalıştık, prensiplerimizden ödün vermedik, kadrolarımıza güvendik, çalışmalarını takdir ettik. İşte bunun gururuyla yaşıyoruz.

 

Güneydoğumuzun, Diyarbakır’ımızın seçkin okulu olarak üstümüzdeki ağırlığın, yüklenilen sorumluluğun farkında olarak hareket ettik. Bu sorumluluk anlayışıdır ki bize başarılar noktasında sınırlama getirmedi, durdurmadı.

 

TEOG da ki Türkiye 1.si 500 tam puan alan öğrencimiz gibi geride ismini saymadığımız TEOG yıldızlarımızın yanında, Fen lisesi ve Anadolu lisemizin de YGS –LYS de ilklere yerleşen öğrencilerimizden bahsetmek mümkündür. Başarıyı okulumuzun bütün alanlarına bir tarlanın gelincikleri gibi serpiştirdik. Sürdürülebilir ve etkililik temelinde verimliliği üst seviyelere taşıdık.

 

Diyarbakır’da bu sabırlı ve nazik dokuyuşlarımız bizi çok şükür ki zirvelere taşıdı. Standartların üstünde, başarıya odaklı ve insanı temel alan okul anlayışımıza çağdaş eğitim anlayışını da ekleyerek başarı grafiğini oluşturduk. 


Bu perspektifle başarının dokunuşlarında ustalık yaparak mimari anlayışlarını doruklaştıran eğitimci kadromuza şükranlarımı iletiyorum. Kitlesel başarıda adını yükseklere yazan öğrencilerimize, yeri gelince programlarımızı ciddiyetle takip eden anne ve babalarına, katkılarını ellerini okulumuzdan çekmeyerek bizi yüreklendiren ailelerimize, taşımacılığından tutun da içerde zihinsel aktivitelerini besleyen mutfağımın elemanlarının hepsine, bu işte gülüşünü, emeğini, görüsünü yaratan bütün Diyarbakırlılarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkürü borç biliyorum.”


Aybak, “Özellikle Eflatun Kolejinin başarılarının, Diyarbakırlı yurttaşlarımızın, geleceğimizin dokunuşu olduğunu, bizim de okul olarak bu yolda azim, kararlılık ve prensiplerimizin üst seviyesini yaşatacağımızın daimiliğini esas alacaklarını” söyledi.


Son olarak Aybak, “500 tam puan alan Sıla ve ismini sayamadığım onun gibi öğrencilerimizin gelecekleri aydınlık olsun. Yolları açık olsun” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler