1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eflatun Koleji kapılarını araladı
Eflatun Koleji kapılarını araladı

Eflatun Koleji kapılarını araladı

DİYARBAKIR- Diyarbakır genelinde anaokulları öğrencileri, velileri ve öğretmenlerinin katıldığı Gökyüzü Şenliği büyük bir katılımla Eflatun Koleji’nde gerçekleştirildi.

A+A-

Çocuklar, yaşadıkları kaygılardan bir nebze uzaklaştırarak, yüzlerini sonsuz bucaksız gökyüzüne ve onun seyrine çevirdi. 


Sosyal sorumluluk projelerine önem veren Eflatun Koleji, Diyarbakır’da geniş eğitim ve öğretim alanlarına sahip konseptiyle etkinlik alanlarını geliştirerek, cazibe merkezi haline geldi.

Kolejde Gökyüzü Şenliği düzenlendi. Bölgenin en gelişmiş teleskobuna sahip olan kolejin gözlemevine, uzmanlar eşliğinde gelen 500’e yakın veli, öğrenci ve öğretmen, gökyüzünü ve jüpiteri gözlemleyip, Gökyüzü Atölyesi’nde resimler yapıp, eğlendiler. Eflatun Okulları Genel Müdürü Ahmet Aybak, “Eflatun Koleji kapılarını aralarken, gökyüzü şenliğine yoğun ilgi gösteren başta Diyarbakır halkına ve bu etkinlikte emeği geçen okullarımıza, okullarımızdan bize katılım sağlayan velilere, öğretmenlerimize, öğrenci meclislerimize teşekkür ederiz. Diyarbakır ve bölge halkının en güzeline layık olduklarını, en iyisini hak ettiklerini düşünerek, bir başka şenlikte buluşmak dileğiyle” dedi.


(İHA-MP-Y)

HABERE YORUM KAT