1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eflatun Giriş Sınavı'na yoğun ilgi
Eflatun Giriş Sınavı'na yoğun ilgi

Eflatun Giriş Sınavı'na yoğun ilgi

DİYARBAKIR- Özel Eflatun Okulları tarafından geleneksel olarak düzenlenen 'Eflatun Giriş Sınavı'na Diyarbakırlı öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

A+A-

Eflatunlu olmak isteyen binlerce öğrenci günler öncesinden sınav için başvuruda bulundu. Türkiye’nin önde gelen kolejlerinden birinde burslu okuma imkanı sunan giriş sınavına Diyarbakır ile ilçelerinden ve yakın illerden öğrenciler katıldı. Eflatun Eğitim Köyü kampusunda 26-27 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen sınavda 4. sınıftan 11. sınıfa kadar öğrenciler kendi akranlarıyla yarıştı.

Sınavın sonucuna göre kategorilerinde başarılı olan öğrenciler, Eflatun Okulları’nda burslu okuma şansı elde edecek. Öğrenciler içeride ter dökerken veliler de Eflatun Okulları’nın kampus alanını gezerek okulu yakından görme fırsatı yakaladı. Birçok veli; okulun fiziki alanını, Uzay Bilimleri Merkezini, Diyarbekirevini, yüzme havuzunu gezerek heyecan ve stres atarken; bir kısmı da çocukları ve eşiyle çimler üzerine kilim sererek piknik havasında sınavın bitimini bekledi.


Sınav hakkında bilgi veren Eflatun Okulları Genel Müdürü Ahmet Aybak, bu yıl yedincisini düzenledikleri Eflatun Giriş Sınavı'nın büyük bir katılımla gerçekleştiğini söyledi.

Aybak, "Öğrencilerimiz Eflatunlu olmak için günler öncesinden sınav kayıtlarını yaptı. Bunun için sınav komisyonumuz, kırk beş gün önce sınav sorularını ve kitapçıklarını büyük bir gizlilik içinde hazırladı. Sınavda görev alacak öğretmen ve yardımcı personeli belirledi ve bu heyecanı bize ve siz değerli velilerimiz ile öğrencilerimize yaşattı. Bu sınavdan amacımız sürdürebilir bir başarı elde etmektir. “?

Yapabilirsin?” sloganı ile çıktığımız bu yolda Eflatun ailesi? büyümeye, gelişmeye, Eflatunu? aydınlatmaya devam ediyor. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi bildirirken Diyarbakır halkının gönlünde yer edinmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Uluslararası eğitim arenasında bir okul olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Halkımızın bize olan güvenlerine layık olmaya çalışıyoruz" dedi.


(AKK-Y)

 

HABERE YORUM KAT