1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Edemen, kongre'de sert konuştu
Edemen, kongre'de sert konuştu

Edemen, kongre'de sert konuştu

DİYARBAKIR – Amedspor idari ve sportif mali genel kurulu kongresi düşük bir katılımla gerçekleştirildi. Kongrede konuşan Başkan Edemen, sosyal medyada çıkan Amedspor haberlerini ‘Karalama algısı’ olarak değerlendirdi.

A+A-

Amedspor idari ve sportif mali genel kurulu kongresini Diyarbakır Esnaf Sanatkârlar Odası toplantı salonunda gerçekleştirdi.

Toplantıya katılım az olması dikkatlerden kaçmazken, Diyarbekirspor Onursal Başkanı Fevzi İlhanlı, Amedspor Başkanı Nurullah Edemen’ni telefon ile arayarak hayırlı olması temennisinde bulundu.

Mali genel kurulu kongresi açılış programı Amedspor yönetim kurulu Basın halkla ilişkileri sorumlusu Soran Haldi Mızrak tarafından okundu.  

Diyarbakır Esnaf Sanatkârlar Odası toplantı salonunda yapılan kongrede divan heyeti oluşturuldu. Divan heyetine ASKF Başkanı Remzi Dayan, Mustafa Yıldız ve Hüseyin Bardakçı divan başkanlığı ve yönetimini oy birliği ile kabul edilmesiyle başladı.

BİLANÇOLAR İBRA EDİLDİ

Divan Başkanı Remzi Dayan tarafından açılış yoklaması yapıldıktan sonra, rahmetli Amedspor kaptanı Şeyhmus Özer ve spor emekçileri için saygı duruşunda bulunuldu. Amedspor  idari ve sportif mali genel kurulu kongresini başlatan Dayan, bilanço ve gelir tablosunun okunması, bütçenin görüşülüp onaylanması, denetim ve yönetimi bilançolarını okunması ardından ibra edilmesi için oy birliğine sunuldu. Amedspor 2016–2017 Mali genel kurulu kongresi üyeler tarafında oy birliğiyle kabul edildi.

“AMEDSPOR HALKIN TAKIMIDIR, NURULLAH EDEMEN’İN BABASINI TAKIMI DEĞİLDİR”

Amedspor Kulübü başkanı Nurullah Edemen idari ve sportif mali genel kurulu kongresinde yaptığı açıklamada açtı ağzını yumdu gözünü. Sosyal medyada çıkan Amedspor haberleriyle ilgili ‘Karalama algısı’ olarak değerlendiren Edemen, karalayarak gündem oluşturduğunu iddia ettiği kişilerle ilgili olarak şunları söyledi:

“Yüreğiniz varsa burada gelip hesap sorarsınız. Biz Amedspor yönetimi olarak elimizi değil başımız taşın altına koyduk. Amedspor halkın takımıdır.

Nurullah Edemen’in babasını takımı değildir. Bunun böyle bilinmesini isterim. Ama Amedpor halkı ile taraftarları ile büyük bir kulüp ve büyük bir camiadır. Sezon bitiminde Sporcularla anlaşırsın veya anlaşmasın bu kadar basittir ama sosyal medya üzerinde Amedspor karalama algısı yapan ve yaptıranlara buradan cevap vermek istiyordum. Biz yönetim olarak bu tür sosyal medya üzerinde yapılan algıya karşı herkesi bu kongreye davet ettik. Amedspor mali genel kurulu kongresinde sosyal medya üzerinden yazma cesaretine sahip olanlar keşke buraya gelip de bizlerden hesap sorsalardı. Sosyal medya üzerinde yapılan eleştirilere biz yönetim olarak basın açıklamasını yapma gereğini duymuştuk ama sonra genel mali kongremizde burada açıklama yapma gereği duyduk ama bakıyorum salonda parmak ile sayılacak bizim yönetim kurulu ve taraftarlarımız ve değerli birkaç basın mensubu arkadaşlarımızdan başka kimse yok.

“ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ”
 
Peki, soruyorum sosyal medyadan atıp tutanlar nerede? Gelip buradan sorularınızı sorsanız? Öyle kolay değil Amedspor kulübü karalamak. Herkese hesap veririz yerimiz yurdumuz bellidir ve buradan hiç kimse Diyarbekirspor A.Ş. ve Amedspor A.Ş Kulüplerini bir birine düşüremez. İki takımda Diyarbakır halkına mal olmuş şehrin profesyonel takımlardır. Biz Amedspor olarak Diyarbekirspor Onursal Başkanı Fevzi İlhanlı ile konuşup sezon başlamadan ortak bir basın açıklaması yapmayı da düşünüyoruz”

HABERE YORUM KAT