1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Edemen arsa satışı ile ilgili açıklama yaptı
Edemen arsa satışı ile ilgili açıklama yaptı

Edemen arsa satışı ile ilgili açıklama yaptı

Kapanan Diyarbakırspor'un arsa satışı ile ilgili olarak basına ismi yansıyan eski Kulüp Başkanı Nurullah Edemen konuyla ilgili kamuoyuna açıklamada bulundu.

A+A-

Edemen yaptığı yazılı açıklamada, arsa satışı ile ilgili olarak isminin geçmesinden üzüntü duyduğunu ve Abdulkadir Duran isimli Kayyum başkanını tanımadağını, bu kişinin benim hakkımda söylemiş olduğu hususların tamamı gerçek dışıdır. ifade etti.

Etik habercilik ve objektiflik adına eski Başkan Nurullah Edemen'in açıklamasının tamamını olduğu gibi veriyoruz...

BASINA VE KAMUOYUNA
23 Temmuz 2015

22 Temmuz Çarşamba günü Diyarın sesi internet sitesinde Yıldız 21 Spor Başkanı Abdulkadir Duran’ın Diyarbakırspor kulübüne ait arsanın satışı ile ilgili olarak “ARSAYI SATIP EDEMEN’İN ALACAKLARINI ÖDEYECEKTİM.” Başlıklı haberi ve aynı şahsın Facebook isimli sosyal paylaşım sitesinde de ; Nurullah Edemen arsaya 1,5 trilyon haciz bırakmış 150 bin TL avukatlık ücreti ile birlikte ödeyip haczin kalkması gerek….. “ şeklindeki,  içeriğinde ismimin geçmesinden dahi üzüntü duyduğum, gerçek dışı beyanlar hakkında aşağıdaki açıklamayı yapma zarureti doğmuştur. 

 

'DURAN'IN AÇIKLAMALARI GERÇEK DIŞIDIR'

Öncelikle belirtmek gerekir ki adı geçen ve hakkımda benden habersiz olarak ismimin geçtiği haberler üreten Abdulkadir Duran isimli şahsı tanımamaktayım. Bu kişinin benim hakkımda söylemiş olduğu hususların tamamı gerçek dışıdır.


Hiçbir zaman benim alacağımı temin etmesi bakımından anılan kişi ile bir görüşmem söz konusu olmadığı gibi  böyle bir görevi kendinde bulması anlamsızdır.

 

'ALACAĞIM VAR ANCAK'

Evet; Diyarbakırspor Kulübünden alacağım olduğu doğrudur. Bu alacağım öyle safsata belgelerle değil mahkeme kararı ile hüküm altına alınmıştır. Ancak söz konusu alacağımla ilgili olarak   bugüne kadar hiçbir şekilde geçmişte yöneticiliği yapmış olduğum kulübün arsasını satışa çıkarmak gibi bir niyetimde olmamıştır. Kaldı ki böyle bir düşüncem olsa bunu Abdulkadir Duran değil avukatlarımın vasıtasıyla yapacağım kuşkusuzdur.

 

'HANGİ YASAL DAYANAKLA SATACAK'

Yine söz konusu  beyanların gerçeği yansıtmadığı açıkça ortadadır. Zira;  Abdulkadir Duran kulübün yöneticisi olarak söz konusu arsayı nasıl satışa çıkarabilecektir? hangi yasal dayanakla bunu yapacaktır? Kaydında onlarca haciz olan taşınmazın satışının ancak alacaklılarca istenebileceği, borçlu olan kulübün başkanının böyle bir yetkiye sahip olmayacağı kuşkusuzdur. Dolayısı ile çıkan haberlerin gerçekle ilgisinin olmadığı da bu haliyle aşikardır.
Şahsıma karşı art niyet kastına matuf iddiaların ve olayların şahsımla bir ilgisi bulunmamaktadır.  
Basına ve Kamuoyuna Saygı ile Sunulur."

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler