1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eczacılardan anlamlı yardım
Eczacılardan anlamlı yardım

Eczacılardan anlamlı yardım

Diyarbakır 11. Bölge Eczacılar Odası, Sur ilçesinde yaşayan veya söz konusu bölgede yaşanan çatışmalı ortamdan dolayı başka ilçelere göçen 700 aileye kuru gıda ve 400 battaniye yardımında bulundu.

A+A-

Eczacılar Odası başkanı Felat Değer, mağdurlara Sur ilçesindeki üye eczacıları ile muhtarlar aracılığıyla ulaştıklarını söyledi.
 
Her aileye 30 kiloluk gıda paketi


Diyarbakır 11. Bölge Eczacılar Odası Başkanı Değer, konuya ilişkin Özgür Haber’e yaptığı açıklamada, “Sur ilçemizde hala ikamet eden veya o bölgede yaşanan çatışmalar nedeniyle başka ilçelerimize göç eden ailelere, Sur ilçesinde bulunan üye eczacılarımız ile muhtarlar aracılığıyla ulaştık. Kuru fasulye, pirinç, mercimek ve nohut gibi kuru gıdanın yanında çay, şeker ve yağ gibi gıda maddelerinden oluşan 30 kiloluk 700 paketi zor durumda olan ailelere ulaştırdık. Bunun yanı sıra 400 tane de battaniye dağıtımı gerçekleştirdik. Bu yardımların tamamını üye eczacılarımızın desteğiyle gerçekleştirdik” dedi.
 
“Yardıma her an hazırız”


Sur ilçesinde yaşayan kronik hastalar için gerekli tıbbi donanıma sahip olduklarına da dikkat çeken Değer, “Sur içinde yaşayan ailelerin sağlık ve ilaç ihtiyaçlarını karşılamak için İl Valiliğine başvuruda bulunduk. Sayın valimizin onay vermesi durumunda güvenli bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın sağlık ve ilaç ihtiyaçlarını karşılarız. Eczacılar odası olarak buna hazırız” diye konuştu.

 

(Selim Kaya)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler