1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eczacılarda bu yıl sazlı sözlü kutlama yok
Eczacılarda bu yıl sazlı sözlü kutlama yok

Eczacılarda bu yıl sazlı sözlü kutlama yok

Diyarbakır 11.Bölge Eczacılar Odası, 14 Mayıs Eczacılık Haftası etkinliğini Cizre başlattı. Eczacılar, her yıl kutlama haftasında sazlı sözlü eğlencenin, bu yıl bölgede meydana gelen olaylar ve yaşanan ölümler nedeniyle yapılmayacağını duyurdu.

A+A-

Diyarbakır 11.Bölge Eczacılar Odası Başkanı Ferat Değer,  14 Mayıs Eczacılık Haftası etkinliğini Cizre ilçesinde başlattıklarını söyledi. Cizre bölgesindeki ilçe temsilciliğini ziyaret ettiklerini belirten Değer, “Eczacılarımıza onlara mesleğimiz ve Cizre halkına hizmetlerinden dolayı plaket verdik ve daha sonra mezarlıkları olan mem u zin, Orhan Doğan ve kimsesizler mezarlıklarını ziyarete bulunduk” dedi.

“Sazlı sözlü etkinlikler yapılmayacak”

Hafta etkinliklerini Cizre’de başlatmalarının nedenini ise temsiliyet acısında sembolik olduğunu anlatan Değer, bu yıl sazlı sözlü eğlencelerin yapılmayacağını de ifade etti. Eczacılar haftasının bölgede sadece sıradan kutlanacağını kaydeden Değer etkinliklerle ilgili şunları söyledi:

 

“Sadece bölgemizde etkinlik anlamında sürecektir. Bu yıl geçtiğimiz yılar gibi sazlı sözlü kutlama yapılmayacaktır. Hem bölgedeki eczacılarımızla hem de bölge halkıyla buluşmalar olacaktır.  Cizre başlatılan 14 Mayıs eczacılık haftası etkililiği güvenlik nedenleri ile ilçe giremediğiz Silopi, Nusaybin, Şırnak, İdil, Sur ve Silvan olmak üzere devam edecektir. Etkinlikler kapsamında 15 Mayıs Salı günü Saat: 14 00 de Diyarbakır eczacılar odamızda Fehmi Taştan eczacılarımızla buluşacaktır. 16 Mayıs Çarşamba günü saat: 14: 00 de Mithat Sancar odamızda eczacılarımız ve halkımızla bir ara gelecektir. Daha sonra Eczacılarımızla Dicle Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Temel hocamızla örgencilere önlük giydirme töreni yapılacaktır”

 

(Şehmus Kızılaslan)

HABERE YORUM KAT