1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Eczacı ve tabipler odasından Suriye'ye ilaç yardımı
Eczacı ve tabipler odasından Suriye'ye ilaç yardımı

Eczacı ve tabipler odasından Suriye'ye ilaç yardımı

DİYARBAKIR- Diyarbakır 11. Bölge Eczacı Odası ile Tabipler Odaları Birliği Suriye'nin Kuzeyi'nde yaşayan Kürtler için ilaç toplama kampanyası başlattı. Kampanyada 1 milyon paket ilacın toplanması hedefleniyor.

A+A-

Suriye'de devam eden iç savaştan etkilenen Kürtler için Diyarbakır'dan ilaç gönderme kampanyası başlatıldı. Diyarbakır Tabipler Odası ve 11. Bölge Eczacı Odası ortaklaşa başlattıkları ilaç kampanya düzenlenen basın açıklamasıyla duyuruldu. Açıklamayı yapan 11. Bölge Eczacılar Odası Başkanı Ferhat Değer, 1 milyon paket ilaç toplamayı hedeflediklerini söyledi.

Suriye'nin kuzey kesimde yaşayan olaylara uluslararası kuruluşların sessiz kaldığını dile getiren Değer, Türkiye ve uluslararası kamuoyunda yaşanan katliamı görünür kılmak ve yaşanan drama ortak olup acil ihtiyaçları karşılamak adına 11. Bölge Diyarbakır Eczacı Odası ve Diyarbakır Tabip Odası olarak ortak ilaç ve tıbbi malzeme yardım kampanyası başlatmış bulunmakta olduklarını dile getirdi. Değer, "Odamız kurulları tarafından katliamın yaşandığı yerlerde Heviya Sor ile yapılan görüşmeler sonucunda acil olarak gerekli olan ilaç ve tıbbı malzeme listesi belirlenmiştir. Sürekli güncellenecek bu liste kampanya süresince oda web sayfamızda yayınlanacaktır. Türkiye'deki Eczacı Odaları ve Tabip Odaları üyelerinden destek sunmalarını bekliyoruz. TEB'den getirilecek gezici eczane ihtiyaç duyulan bölgelerde bizzat hastalara hizmet verecek şekilde hazır bekletilecektir. Bölgemizde yapılan diğer yardım kampanyaları ile birlikte ilaç ve tıbbı malzeme kampanyası da eşgüdümlü olarak devam ettirilecektir. Ayrıca belirtilen hesap numaralarına nakdi yardımları ilaç ve tıbbı malzeme alımına çevrilmek suretiyle kabul edilecektir" dedi.
(ÜN-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT