1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Ece Erken ayrılığının asıl nedeni belli oldu!
Ece Erken ayrılığının asıl nedeni belli oldu!

Ece Erken ayrılığının asıl nedeni belli oldu!

Çok konuşulan Ece Erken ve Serkan Uçar'ın esas ayrılığının nedeni...

A+A-

Ece Erken’in mahkeme kararıyla evden uzaklaştırdığı eşi Serkan Uçar, boşanma davası açtı...

Habertürk'ün haberine göre, Sunucu Ece Erken Uçar, kendisinden 11 yaş küçük sevgilisi Serkan Uçar ile 20 Haziran 2014’te evlendi. İzmir’de nikâh masasına oturan çiftin şahitliğini işadamı Savaş Aksu ve Alişan yaptı.

Ancak çiftin evlilikleri bir yıl içinde dağıldı. İki ay önce Eymen adını verdikleri bir oğulları olan çiftin boşanacağı haberleri magazin basınında yer aldıktan sonra ikili boşanma davası açtı...

Serkan Uçar, boşanma gerekçesi olarak eşinin kendisini sürekli ‘Sen ergensin’ diyerek rencide etmesini gösterdi. İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurarak Serkan Uçar hakkında 3 ay uzaklaştırma kararı aldırdı.

Dilekçeye göre; Erken'e ait Ortaköy'deki evde oturan çiftin evliliği, Uçar'ın kusurlu hareketleri nedeniyle çatırdadı. Uçar, eşini aşağıladı, tehdit etti ve şiddet uyguladı. Onun bu tehditleri ve aşağılamaları sadece eşine karşı değildi; Erken'in ailesi de Uçar tarafından aşağılandı.

Erken'in eşi, bu tür davranışlarından dolayı eşinden her defasında özür diledi ama bu davranışlarını yüzlerce defa tekrarlamaktan da geri kalmadı. İddiaya göre; Uçar'ın küfürlü konuşmalarını ve şiddet eğilimini alışkanlık haline getirmesi tüm çevresi tarafından da biliniyordu.

Günaydın'ın haberine göre Erken, psikolojik sorunları ve şiddet eğilimi nedeniyle ısrarla kocasının doktora gitmesini istedi. Doktora giden Uçar başladığı tedaviye, evlilikte olduğu gibi gönüllü davranmadı. Son dönemde hem eşini, hem de eşinin ailesini ölümle tehdit etmeye başladı.

Geçtiğimiz ay kocası tarafından Ece Erken'in cep telefonuna, "Ulan beni bırakırsan seni öldürürüm, seni keserim, senin sonun olurum. İlk seni öldürürüm, sonra kendimi; bunu bil" mesajları geldi. Bu tehdit mesajlarının hâlâ gelmeye devam ettiği de anlatıldı.

Ece Erken, eşi Serkan Uçar'ın hamileliği süresince gösterdiği şiddet eğilimi nedeniyle defalarca hastaneye gitmek zorunda kaldı. Erken, kocasının bu davranışları nedeniyle çocuğunu kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Erken'in avukatı, gerektiğinde hamilelikle ilgili kayıtların hastaneden alınabileceğini ifade etti. Öte yandan Ece Erken, kocasıyla kavga ettiği zamanlar kendi hayatından endişe ettiği gerekçesiyle 155 Polis İmdat'ı aradı. Tüm bu olumsuzluklardan sonra çocuğunu dünyaya getiren Erken, kocasının düzeleceğine, şiddet eğiliminden vazgeçeceğine, sorumluluk alacağına inandı ve hep sabırla bekledi. Ancak bu bekleyişin bir sonunun olmadığını anladı.

6284 sayılı yasa gereğince; oğluyla birlikte koruma isteyen Ece Erken, kocasının kendisine yaklaşmamasını ve gerekli tüm tedbirlerin alınmasını talep etti.

Erken'in talebini yerinde bulan mahkeme, Uçar'ın 3 ay süreyle eşine karşı şiddet tehdidi, hakaret ve aşağılama, küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi.

Ortaköy'deki müşterek konuttan da derhal uzaklaştırılmasına karar veren mahkeme, bu evin Ece Erken'e ve oğluna tahsis edilmesine hükmetti.

Ayrıca Uçar'ın evdeki şahsi eşyalarını polis gözetiminde alabileceğine, iletişim araçlarıyla da eşini rahatsız etmemesine, silahlarını polise teslim etmesine ve öfke kontrolü için bir sağlık kuruluşunda muayene ve gerekirse tedavi olmasına karar verdi.

Tedbirlere aykırı davranması halinde Uçar'ın 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsine tabi tutulacağı da açıklandı.

Evliliği hakkında bugüne kadar hiç konuşmadığını ve bundan sonra da konuşmayacağını söyleyen Ece Erken, Instagram sayfasına "Neler söylemek istiyorum bir bilseniz,küfür dahil! Ama önce Allah'a sonra yargıya havale!" notunu düştü.

Eşine boşanma davası açan Erken, Serkan Uçar'ın oğlu Eymen'i 15 günde bir yalnızca 8 saat görmesini istedi. Bu talep çiftin arasını daha da gerdi.

Geçen yaz Çeşme'de evlenen Ece Erken ve Serkan Uçar'ın mutluluğu kısa sürdü.

Beş aylık flört sonrası ailelerine bile haber vermeden nikah defterini imzalayan ikili, bir yılın sonunda anlaşmalı olarak boşanma kararı aldı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler