1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ebegümeci çayı,hazımsızlığı gideriyor
Ebegümeci çayı,hazımsızlığı gideriyor

Ebegümeci çayı,hazımsızlığı gideriyor

DİYARBAKIR- Bitkisel ilaçlardan Ebegümeci çayının şişkinlik ve hazımsızlığı giderdiği belirtildi.

A+A-

Diyarbakırlı aktarlardan Cahit Gürkaş, kadın erkek ayrımı yapmadan hemen her yaşta insanlarda hazımsızlık sorunu yaşandığını söyledi.

Tüketilen gıdalar ve hareketsizliğin insanlar üzerinde bırakmış olduğu en ciddi problemlerden birinin hazımsızlık olduğunu ifade eden Gürkaş, bunun hem ruhsal durumu etkilediğini, hem de insanların vücut formu üzerinde belirli rol oynadığını dile getirdi. Son yıllarda insanların yoğun iş temposu içerisinde yaşamasının bel ve basen bölgelerinde yağların oluşmasına neden olduğunu kaydeden Gürkaş, ebegümeci denilen bitkisel çayların gaz ve yağ birikimine çok olumlu faydalar sağladığını açıkladı.

Gürkaş, “Kolestrol ve vücutta üretilen toksinlerin atılabilmesi ve biriken gaza ebegümeci çayı yüzde yüz fayda sağlıyor. Zamanla biriken gazlar insanlarda daha tehlikeli hastalıkların oluşmasına neden oluyor. Çünkü insanoğlu, topraktan yaratılmış ve toprakta yetişen bitkiler, insanoğlunun sağlığı üzerinde iyileştirici rol oynar. Ancak bitkisel ilaç dahi olsa, insanlar bunları bilinçsizce kullanmamalı, kulaktan dolma fikirlerle hareket etmemeli ve ilaçları kullanmadan bir alerji testi yapmalarını öneriyorum'' dedi.

Ebegümeci çayı, rezene, ananas, papatya çayı ve kiraz sapından yapılan çayların, alınan hafif gıdalardan sonra tüketilmesinin daha doğru olduğunu söyleyen Gürkaş, bu çayın gün içerisinde en fazla iki fincan tüketilmesi gerektiğini söyledi.

(EA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT