1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. EBA öğrenci girişi ve kurs kayıt işlemi!
EBA öğrenci girişi ve kurs kayıt işlemi!

EBA öğrenci girişi ve kurs kayıt işlemi!

EBA kursları öğrencileri yetiştirmek amacıyla uygulamaya konan bir sistemdir. EBA kurs kaydını yapsanız da yapmasanız da EBA giriş işlemini yapabilirsiniz.

A+A-

Son zamanlarda ülkemizde dünya çapında yapılan gelişmeler vatandaşların hayatını son derece büyük bir şekilde etkilemiş ve de fayda sağlamıştır.

Geliştirilen bu teknolojik aletler sayesinde çok sayıda kurum ve kuruluş hizmetlerini bu alanda vermeye başlamıştır. Sizlerin de bildiği gibi vatandaşlar olarak bizler çok çeşitli alanlarda işlemlerimizi yapmamız gerekir. Bunun için de ihtiyacımız olan ilk şey işlem yapacak olduğumuz kuruma başvurmaktır. Bu kurumlara başvurmaktan önce kurumun ilgili binasına gitmemiz gerekir. Bunun yanında da biz vatandaşlar olarak çok kalabalık bir kurum ile karşılaşabiliriz. Durum böyle olunca da vatandaşlar olarak bizler işlemlerimizi gerçekleştirirken pek çok sıkıntı çekeriz. Bu sıkıntıları çekmemek için daha kolay ve de daha kısa bir yolla işlemlerimizi için geliştirilen internet teknolojisi bizlere kolaylıklar sağlar.

Yapılan araştırmalar sonucunda da ortaya çıkan bir görüş vardır. O da şudur; yapılan teknolojik gelişmeler hayatımızı kolaylaştırdığı yönündedir. Ciddi anlamda da bu durum bu şekildedir. Gelişen teknolojinin biz vatandaşlara sağlamış olduğu kolaylıklar sayesinde çok daha hızlı ve çok daha kolay bir yöntem ile işlemlerimizi gerçekleştirebiliriz. Vatandaşların ne kadar çok bu teknolojik gelişmelere eğilim gösterdiğinin farkında olan devlet kurumları ve diğer kuruluşlarda işlemlerini bu alanda vermeye karar vermiştir. Yediden yetmişe kullanılan internet sektörü çok değişik alanlarda hizmetlerini vermeye de devam etmektedir. Sizlerinde bildiği üzere yapılan bu çalışmaların hayatımızda ki yeri ve önemi büyüktür. Bu sebeple bu gelişmeleri yakından takip etmek önemlidir. Şimdi ise küçük büyük herkes ellerinde ki cep telefonları ve benzeri iletişim araçları ile dünya ile irtibata geçmişlerdir. Aklınıza gelebilecek olan her türlü alanda yapılan bu çalışmalardan biri olan Milli eğitim Bakanlığının geliştirmiş olduğu sistem de öğrencilerin ve de öğretmenlerin büyük kolayına gelmiştir. Online biçimde yapılan öğrenimin artış gösterdiği ülkemizde artık bu işlemlerimizi gerçekleştirmek daha da basite indirgenmiş durumdur.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için oluşturulmuş olan Eğitim Bilişim Ağı öğrencilerin derste öğrenmiş oldukları bilgileri görseller ve videolar ile destekleyerek öğrencilerin daha kolay bir şekilde konuları öğrenmesini sağlamıştır. Eğitim Bilişim Ağı sayesinde öğrenciler sınavlara hazırlanabilir daha kolay bir şekilde çalışma imkânı bulabilir. EBA kısaltması ile bilinen bu sistem EBA Kurs olarak geçtiği için öğrencilere bir nevi eğitim kursu olarak da anılabilir. Bu EBA sisteminde ki videolardan yararlanarak öğretmenler dersleri eğlenceli hale getirebilir. Bir de bu sistem Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulduğu için öğrencilerin girecek oldukları belli başlı sınavlara hazırlanmasını da sağlar. Şimdi gelelim bu sisteme nasıl giriş yapacağınıza. EBA giriş yapabilmek için internete bağlı olmanız yeterli olacaktır. Sizlerin adına zaten bir kullanıcı adı oluşturulduğu için bu kullanıcı adını okulunuzdan öğrenerek şifreniz ile EBA sistemine girişinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT