1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. EBA kurs sistemine giriş şifresi sahibi olma!
EBA kurs sistemine giriş şifresi sahibi olma!

EBA kurs sistemine giriş şifresi sahibi olma!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın elektronik ortam üzerinde EBA kurs portalı hizmetleri her geçen gün daha yoğun ilgi görüyor. Özellikle de öğrenciler internet erişimini sağlayabildiği her yerden EBA kurs portalı üzerinden dakikalar içerisinde ulaşabiliyor. Günü

A+A-

Milli eğitim Bakanlığı’nın internet ortamında faaliyete geçirdiği Eğitim Bilişim Ağı ile birlikte öğrenciler ek ders takviyesini sanal ortam kolaylığında da alabilme şansına sahip olabiliyor.

Özellikle de Türkiye’de çok sayıdaki ailenin çok ciddi mağduriyetler yaşamasına neden olan dershane kurumlarının Bakanlar Kurulu tarafından kapatılması dolayısı ile öğrencilerin okul dersleri dışında okul derslerine takviye alabileceği doğrultuda çok önemli bir kaynaktan yararlanabilme şansı sunuyor.

Günümüz modern teknolojisinin hızlı gelişimi ile birlikte internete son derece pratik ve kolay bir şekilde erişim sağlayabilmesi sayesinde artık öğrenciler, internete erişim sağlayabildiği her yerden okul derslerine takviye niteliğinde e-ders hizmetlerinden alabilmesine yardımcı oluyor. Elektronik ortam üzerinde faaliyet gösteren EBA kurs portalı uygulamalarının doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı denetim ve yönetiminde olması da velilerin, çocuklarının bu e-ders ve e-kurs uygulamalarından gönül rahatlığı ile faydalanmalarına izin verebilmelerini sağlıyor.

Öğrencilerin teknoloji dünyasında son derece etkin bir rol üstlenmesi ile birlikte artık Milli Eğitim Bakanlığı’nın elektronik ortam üzerinde hizmete açmış olduğu EBA kurs portalı ile öğrenciler internete erişim sağlayabildiği her noktadan son derece pratik bir şekilde en güncel eğitim içeriklere kolay bir şekilde ulaşabilme imkanına sahip olabiliyor. Her öğrencinin Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu geniş kapsamlı sanal eğitim portalı EBA kurs portalı üzerinde kendi ders notlarını paylaşabiliyor.

Bu sayede de öğrenciler, diğer öğrencilerin ders notlarının sunduğu avantajlardan da yararlanarak hem okul derslerinde hem de üniversite sınavları olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı ve 5 oturumlu Lisans Yerleştirme Sınavı’nda çok daha yüksek başarı sıralaması ve puan düzeyi yakalayabilme şansına sahip olmasını sağlıyor. Öğrencilerin okul derslerine takviye alabilmesi, öğretmenlerinde çok alternatifli eğitim kaynaklarından yararlanabilmesi çok geniş bir kapsamlı bir eğitim portalı olarak öne çıkıyor. Bu noktada özellikle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete açılan EBA kurs portalı henüz çok yeni bir dijital eğitim alanı olmasına karşın hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından benimsenerek, çok yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı.
 
Son yıllarda oldukça hızla gelişen teknoloji sayesinde elektronik ortam üzerinde çok çeşitli uygulamalar ve portallar hizmete geçiren Milli Eğitim Bakanlığı’nın en yeni hizmeti ise EBA kurs portalı oluyor.

Dijital teknolojiler sayesinde öğrencilerin internete de kolay bir şekilde bulunduğu her yerden erişim sağlayabiliyor olması elektronik ortam üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı hizmetlerini yoğun şekilde kullanmalarına neden oluyor. EBA kurs portalı dahilinde öğrencilerin e-ders faaliyetlerinden yararlanabilmesi sağlanıyor ki bu durum geçtiğimiz yıl içerisinde Bakanlar Kurulu kararınca kapatılan dershanelerden dolayı öğrencilerin eğitim yaşamlarında ortaya çıkan önemli bir boşluk olan okul dışı ders takviyesi ve sınav hazırlık uygulamaları boşluğunun etkin bir şekilde doldurulabilmesini sağlıyor.

HABERE YORUM KAT