1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. EBA kurs sistemi ile eğitimde yeni bir dönem başladı!
EBA kurs sistemi ile eğitimde yeni bir dönem başladı!

EBA kurs sistemi ile eğitimde yeni bir dönem başladı!

MEB’in internette faaliyete soktuğu EBA kurs portalı ile öğrenciler, eğitimde daha başarılı seviyelere ulaşıyor. Dershanelerin kapanmasından doğan boşluk Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı aracılığı kapatılarak, öğrencilere destek sağlanıyor. MEB

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilerek, hizmete açılan Eğitim Bilişim Ağı, internetin ilk ve tek resmi eğitim kaynak portalıdır.

Türkiye’de eğitim yaşamını sürdüren milyonlarca öğrenci ile birlikte öğretmenlere yönelik olarak da hizmet veren bir sanal eğitim kaynağı portalı olan Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı, bakanlığın resmi bir dijital eğitim portalıdır. Henüz çok yeni bir dijital hizmet portalı olmasına karşın hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından elektronik ortam üzerinde yer alan EBA kurs portalı oldukça yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından elektronik ortam üzerinde hizmete açılan Eğitim Bilişim Ağı, Türk eğitim sisteminin modernizasyonu aşamasında çok önemli bir katkı sağlayarak, öğrencilerin dünyadaki akranları ile eş değer kalite ve düzeyde bir eğitim temeline sahip olabilme şansından yararlanabilmeleri sağlanmaktadır.
 
Türkiye’de eğitim alanında pek çok yenilik oldukça önemli kolaylıklar ve avantajlar sağlıyor. Özellikle de günlük yaşantı içerisinde son derece önemli bir yere sahip olan internet, eğitim alanında da oldukça etkili oluyor. Türkiye’de öğrencilere ve öğretmenlere ücretsiz dersler vererek, eğitimlerinde büyük kolaylık sağlamakta olan EBA kurs portalı ile birlikte eğitimde öğrencilerin ve öğretmenleri çok daha zengin içerikli bir eğitim yapısından yararlanabilmesi sağlanabilmektedir. Üniversiteye hazırlanmakta olan öğrencilerin ek ders takviyesi alarak, çok daha iyi bir sınav hazırlık süreci geçirmesine yardımcı olan Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı öğrenciler tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Üniversiteye hazırlık aşamasında olan öğrencilerin internete erişim sağlayabildiği her yerden kolay bir şekilde kullanabilme şansına sahip olabildikleri Eğitim Bilişim Ağı üzerinde EBA giriş işlemleri ise son derece pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Günümüz modern Türkiye’sinde üniversite sınavına hazırlık aşamasında olan milyonlarca öğrenci tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı yoğun şekilde kullanılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete açılan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) ile öğretmenler ve öğrenciler, eğitimde çok daha zengin içeriklere ulaşarak, eğitimde üstün kaliteye ulaşabilme şansına sahip olunabiliyor. Öğretmenler EBA kurs portalı üzerinde kendi hazırlamış oldukları içerikleri yükleyebildikleri gibi diğer öğretmenlerin hazırladıkları not, sunum gibi içeriklere de anında kolay bir şekilde ulaşabilme şansına sahip olabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından elektronik ortam üzerinde hizmete açılan son derece fonksiyonel ve interaktif bir eğitim portalı konumunda yer alan EBA kurs portalının denetimi ve uygulamaları MEB tarafından yapıldığından veliler tarafından da öğrencilerin kullanımına gönül rahatlığı ile izin veriliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Bilişim Ağı portalı içerisinde yer alan tüm e-ders, e-kurs içerik kaynakları doğrudan bakanlığın müfredatında yer alan eğitim konularından oluşurken, öğrencilerin daha iyi anlayabilmelerini sağlamak amacı ile okuldaki anlatım dışında farklı ve alternatif anlatım tarzlarına sahiptir.

HABERE YORUM KAT