1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. EBA kurs portalı ile derslere videolu destek!
EBA kurs portalı ile derslere videolu destek!

EBA kurs portalı ile derslere videolu destek!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı eğitimde yeni bir dönem başlattı. Öğrenciler ve öğretmenler sanal dünyada artık MEB denetimli bir resmi sanal eğitim portalından EBA kurs portalı aracılığı ile yararlanabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA ku

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı’ın sanla çalışmaları ile birlikte Türk eğitim sisteminde yeni bir dönem başladı. Artık öğrencilerin eğitim dünyasında çok daha modern ve çok daha kaliteli standartlardan yararlanabilmeleri sağlanabiliyor.

Bu sebep dolayısı ile de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sanal hizmetlere fazlasıyla eğilim gösteriliyor ki bu eğilim doğrultusunda da sanal ortam üzerinde çok daha sayıda eğitim hizmeti kendisine yer bulmaya başladı. Özellikle de Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı ile birlikte öğrencilerin okul dışında da eğitim takviyesi alabilme imkanına sahip olabilmesini sağlıyor. Üstelik elektronik ortam üzerinde yer alan Eğitim Bilişim Ağı ile birlikte öğrenciler doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetiminde olan ve zengin ders içeriğine sahip olan bir sanal portal üzerinden eğitimlerine takviye alabiliyor.

İnternet teknolojileri ve sağlanan altyapı sayesinde öğrencilerin internet erişimi gerçekleştirebildiği her noktada eksik kaldığı veya anlayamadığı ders konularını pekiştirerek, konuları anlamadan geçmemesini sağlayacak bir sanal eğitim portalı olan EBA kurs portalı, Milli Eğitim Bakanlığı’na ait resmi bir sanal eğitim portalıdır. Sanal ortam üzerindeki en geniş kapsamlı ve en zengin eğitim içeriğine sahip olan bir eğitim portalı olan Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA kurs portalı özellikle de öğrenciler tarafından kullanılabildiği gibi öğretmenler tarafından da kullanılabilmektedir.
 
Bakanlar Kurulu kararınca tüm Türkiye genelindeki özel dershane kurumlarının kapatılması veya özel okullara dönüştürülmesi ile birlikte öğrencilerin okul dışında derslerine takviye olacak ek ders uygulamalarından yararlanabileceği herhangi bir eğitim alan veya kurumunun kalmamasına neden oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından elektronik ortam üzerinde hizmete açılan EBA kurs portalı ise öğrencilerin bu durumdan etkilenmemesini sağlıyor. Özellikle de öğrencilerin normal okul derslerine takviye alamaması ve bunun yanı sıra hazırlandıkları üniversiteye giriş sınavı için planlı bir eğitim alamaması gibi durumlara yol açarak, eğitimde çok önemli darbelere yol açan bu duruma karşı Eğitim Bilişim Ağı çok önemli bir rol üstleniyor. Eğitim Bilişim Ağı uygulamaları öğrenciler tarafından kullanıldığı gibi öğretmenler tarafından da kullanılabiliyor. Türk eğitim sistemi müfredatında yer alan ders ve konular ile ilgili olarak çok zengin bir kaynak içeriğine ulaşabildikleri Eğitim Bilişim Ağı üzerinde öğretmenler, kendileri bireysel olarak hazırladıkları ders kaynak içeriklerini de meslektaşları ile paylaşabiliyor.
 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA giriş ekranından internete erişim sağlanabilen her noktada öğrenciler ve öğretmenler tarafından kendilerine özel olarak oluşturulan bölümlerden giriş yapılabiliyor. Öğrenciler MEB EBA giriş penceresinden kullanıcı adı ve kullanıcı şifre bilgileri ile giriş yapabildiği bu Eğitim Bilişim Ağı portalı e-ders uygulamaları ve ders kaynakları içerikleri internet erişimin mümkün olduğu her yerden kullanılabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı denetim ve yönetiminde olması öğrencilerin MEB EBA kurs portalı uygulamalarının kullanımında velilerin gönül rahatlığı ile izin vermesine neden oluyor. Bu kapsamda da öğrenciler MEB EBA kurs portalı hizmetlerini akıllı cep telefonları veya tablet bilgisayarlar üzerinden de kullanabiliyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT