1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. EBA kurs hizmetinden nasıl yararlanılır? EBA giriş nasıl yapılıyor?
EBA kurs hizmetinden nasıl yararlanılır? EBA giriş nasıl yapılıyor?

EBA kurs hizmetinden nasıl yararlanılır? EBA giriş nasıl yapılıyor?

EBA kurs ve EBA giriş işlemleri bu sistemi kullanacak kişileri ilgilendiren başlıklardır. EBA kurs hizmetinden yararlanmak isteyen öğrenciler okul yönetiminden EBA giriş şifresi edinmelidirler.

A+A-

Günümüzün en önemli şeylerinden biri olan eğitim öğretim alanı hala önemini korumaya devam etmektedir. Teknoloji çağında olduğumuzun oldukça fazla kanıtı bulunmaktadır.

Her alanda yapılan teknolojik yenilikler sayesinde artık hayatımız daha kolay bir hale gelmiştir. Otomobiller, cep telefonları, bilgisayarlar, tabletler ve bu gibi birçok elektronik cihaz hayatımızı kolay bir hale getirmek için oluşturulmuştur. Oluşturulan bu aletler ile eğitim öğretim alanında da yenilikleri görmek mümkündür. Okullarımızda bulunan akıllı tahtalar ve tablet ile eğitim sistemi bunlara bir örnek olmuştur. Bu cihazların kullanımını internet ağı sayesinde de oldukça yaygınlaşmıştır. İnternet sistemi üzerinden neredeyse her türlü işlem yapabilmekteyiz. Alışveriş, devlet dairesi işlemleri veya sosyal medya gibi birçok şeye erişim sağlayabiliyoruz.

Eğitim öğretim hayatımız oldukça küçük yaşlarda başlayıp, yetişkin olup bir meslek sahibi olana kadar devam etmektedir. Meslek sahibi olduğumuz zaman bile devam edebilir. Eğitim öğretimin sınırlaması yoktur. Her an yeni şeyler öğrenebiliriz. Bu alanda öğrencilerimiz için Milli Eğitim Bakanlığı birçok uygulama oluşturmuştur. Bu uygulamalar öğrenciler için oldukça önemli ve işe yarayan uygulamalardır. Bu uygulamaların başında EBA yani Eğitim Bilişim Ağı gelmektedir. EBA öğretmenlerin öğrenciler ile ders notlarını paylaşabildiği bir internet ortamıdır. İnternet sistemi üzerinden yapılan birçok işlemin yanında EBA derslere herhangi bir sebepten gidemeyen öğrenciler için bir telafi şansı olmuş durumdadır. Öğrenciler sisteme giriş yaparak sistem üzerindeki bütün dosyaları indirip, kullanabilmektedir. Aynı zamanda uygulama üzerinden öğrenciler de ders notu paylaşımı yapabilmektedir. Bu paylaşım ağı içerisinde ders notları, sunumlar, ders ile ilgili görseller ve daha birçok şey bulunmaktadır.

 

EBA ( Eğitim Bilişim Ağı ) Sistemine Giriş Nasıl Yapılır?

EBA sistemine giriş yapabilmek için öncelikle EBA ana sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Açılacak olan giriş sayfasında sizden bir takım bilgiler istenecektir. Bu bilgiler; kullanıcı adınız ve şifrenizdir. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi ilgili boşluklara doğru ve eksiksiz bir şekilde yazdığınızdan emin olduktan sonra “Giriş” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle EBA sistemine giriş yapmış olacaksınız. Sistem menüsünden yapmak istediğiniz işlemi seçerek kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Sistem menüsünden içerik yükleme seçeneğini seçerek ders ile ilgili bir notu diğer öğrenciler ile paylaşabilirsiniz. Öğrencilerin ve öğretmenlerin birbirine destek olduğu bu program sayesinde sınavlarınız için çalışabileceğiniz ders notlarına ulaşabilirsiniz. Giriş yapmış olduğunuz sayfa üzerinde bulunan giriş platformdan Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturmuş diğer sayfalara da geçiş yapabilmeniz mümkündür. Milli Eğitim Bakanlığı uygulamaları birbirinden bağımsız uygulamalardır ancak her biri öğrencinin ders ile ilgili birçok içeriğe ulaşabilmesi amacını gütmektedir. Bu nedenle de Milli Eğitim Bakanlığı uygulamaları oldukça beğenilmektedir. Bu sayfa üzerinden AÖL yani Açık Öğretim Lisesi ve MEBSİS sitelerine de giriş yapabilmeniz mümkündür.

HABERE YORUM KAT