1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. EBA kurs hizmetinden nasıl yararlanabilirim?
EBA kurs hizmetinden nasıl yararlanabilirim?

EBA kurs hizmetinden nasıl yararlanabilirim?

EBA kurs hizmetinden yararlanabilmek için sisteme giriş şifreniz olmalıdır. EBA kurs giriş şifrenizi okul yönetiminden temin etmek mümkündür.

A+A-

EBA’nın açılımı eğitim bilişim ağıdır. EBA sistemi dershanelerin kapatılmasından sonra öğrencilere ders takviyesi olarak oluşturulmuş bir sistemdir.

EBA öğrencilerin derslerinde başarılı olmaları için okullardaki ders takviyesi olarak ücretsiz bir şekilde kurulmuş olan internet sitesidir. EBA sayesinde öğrenciler okullardan sonra ek olarak ders takviyesi yapabilmekte ve derslerinde başarılarını yükseltebilmektelerdir. EBA kurs elektronik ortamda verilmekte olan kurs hizmetidir.

Dershanelerin kapatılması ile devlet okullarında öğrencilerin ders takviyesi olarak açılmış olan kurstur. Açılmakta olan EBA kursa talep fazlasıyla yoğundur. Dershanelerin yerini okulda ki kurslara fala tuttuğu bilinirdi çünkü okulda devlet gözetimi altında bulunmakta olan bir disiplin söz konusu idi ve de öğrenci hangi okula kursa gideceğini de kendisi seçerdi. Bu durum da öğrencinin farklı öğretmenlerden ders alabilme imkanını yakalamasına imkan sağlanıyor idi. EBA kurs ise dershanelerin kapatılmasından sonra oluşturulmuş ikinci bir kurs sistemi haline gelmiştir. 

Oluşturulmuş olan bu kurs sistemi sayesinde öğrenciler elektronik ortamda okuldaki derslerine takviye almaktadırlar. Öğrencilerin almış oldukları ders takviyeler sayesinde daha başarılı bir öğrenci olabilme imkanları yakalanmaktadır. EBA kurs sayesinde öğrenciler diledikleri okuldan ve istediği öğretmenlerden ders alma imkanı bulmaktadır. Öğrencilerin bu durumda avantajı ise seçtiği öğretmende memnun değil ise başka bir öğretmen ile değiştirme imkanı bulabilmektedir. EBA kurs bünyesinde bir çok özellik bulundurur.

EBA kurs üzerinde bulunmakta olan özelliklerden videolu konu anlatım öğrenciler tarafından çok fala beğeni almaktadır. Çünkü öğrenciler EBA sisteminden önceki dönemlerde internet yardımı ile bir çok sitelerden farklı öğretmenlerden ders dinlemektelerdi. Bu neden ile öğrencilerin dinlemiş olduğu dersler tek bir noktada buluşarak ücretsiz bir sistem oluşturuldu ve öğrenciler bu sayede daha da kolay ve pratik bir şekilde ders dinleme imkanı bulabildiler.

EBA kurslarından yararlanmak isteyen öğrencilerin alması gereken en a ders saati ile en fala ders saati bulunmaktadır. Bu ders saatleri sınıflar arasında farklılık gösterir. EBA kurs altıncı sınıftan on ikinci sınıfa kadar bütün sınıflara verilmekte olan bir hizmettir. EBA kurs sistemi her sınıfa aynı düzeyde hizmet vermez. Altıncı ve yedinci sınıfların dersleri çok fala yoğun olmamakla birlikte alabilecekleri ders sayısı da aşağıda tutulmuştur. Dokuzuncu sınıflar, onuncu sınıflar ve de on birinci sınıflar derslerinde yoğunluk söz konusu olmadığından ders saatleri azdır.

Ancak sekizinci sınıf ve de on ikinci sınıflara ayrıcalıklı sınıflardır çünkü bu sınıfta bulunmakta olan öğrenciler sınavlara hazırlanan öğrencilerdir bu neden ile ders saatlerinde yoğunluk söz konusudur. Öğrenciler sınav senelerinde olduklarından dolayı daha da çok ders seçimi yapabilme imkanları bulunmaktadır. EBA sistemine giriş yapmanı için EBA sisteminin internet sitesine tıklamanı gerekmektedir. Sayfa üzerinden kayıt işlemlerinizi yaparak kayıt olabilirsiniz ve sizde EBA uygulamasından EBA kurstan yararlanabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT