1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. E-okul veli bilgilendirme sistemi nasıl kullanılır?
E-okul veli bilgilendirme sistemi nasıl kullanılır?

E-okul veli bilgilendirme sistemi nasıl kullanılır?

E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde veliler öğrencileri hakkında daha kolay bilgi sahibi olabiliyor. Okul ve veli arasında köprü görevi yapan E-okul sistemini kullanmak oldukça basittir.

A+A-

E-okul sistemi kapsamında şimdiye kadar e-okul sistemine bütün resmi ve özel ilköğretim okulları özel eğitim okulları ve anaokulları giriş yapmaktadır. Sonraki aşamada ise ortaöğretim kurumları da sisteme dâhil edilmiştir. E-okul kapsamında öğrencilerin tüm bilgileri bu elektronik ortam uygulamasında depolanmaktadır.

Bu uygulama itibariyle öğrencinin okula kaydını resminin sisteme işlenmesi diğer dosya bilgilerini, nakil alma-nakil verme işlemlerini, devamsızlık takibini, devamsızlık girişini, okutulacak derslerin ve dersi okuyarak olan öğretmenin bilgileri, okulun ders programı hakkında bilgi verilmektedir. E-okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının ocak ayından itibaren kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi yazılımı olarak yer almaktadır. E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi ve Yönetim Bilgi Sistemi olarak adlandırılmakta olan e-okul sistemi günümüzde artık öğrencilerin işlemini kolaylaştırmış diyebiliriz. Bu sayede velilerde çocukları hakkında, onların performansları hakkında her konuda bilgiye sahip olacaklardır. 

 Bizler vatandaşlar olarak internet erişimli sağladığımız zaman her şekilde işlemlerimizi gerçekleştirebiliriz. Burada bir öğrencinin okula kaydından başlayıp ta ki mezuniyetine kadar olan bütün bilgilerin süreci yer alacaktır. Aynı zamanda e-okul sistemi üzerinden yapılmakta olan işlemlerin sayısı oldukça fazladır. Artık internet üzerinden online bir şekilde devam etmekte olan bu çalışmalardan her vatandaşlarımız yararlanabilmektedir. Sizlere e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yaptıktan sonra öğrencinizin eğitim durumu hakkında bütün bilgilere sahip olabilirsiniz. Daha sonrasında ise gelişim raporu işlemleri ve en son olarak da sınav tarihleri, sınav sonuçları yine e-okul sistemi üzerinden öğrenilmektedir. E-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaparak öğrenciniz hakkında öğrenmek istediğiniz en ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Çok kısa bir vadede öğrencilerin projeden ve sınavlardan almış olduğu notların sisteme işlenmektedir. Gereken teori ile beraber artık uzun kuyruklarda beklemenize ihtiyaç yoktur. Öğrencilerin TC kimlik numaralarını ve okul numaraları sayesinde ve günümüzde bazı değişiklikler ile beraber diğer bazı kimlik bilgilerinin öğrenilmesi şartı ile sisteme çok kolay bir şekilde giriş yapabileceklerdir. Daha sonrasında ise öğrenciye karne verilmesi ve teşekkür ve takdir belgesi verilmesi gibi işlemlerde yine e-okul sistemi ekranları üzerinden devreye girecektir. Artık velilerde e-okul Veli bilgilendirme ve yönetim sistemi sayesinde sisteme giriş yaparak öğrencilere hakkında en ayrıntılı bilgiye dâhil sahip olabileceklerdir.

Devletimizin bizlere sunmuş olduğu hizmet çerçevesinde artık günümüzde sunulmakta olan e-okul sistemi sayesinde veliler öğrencileri hakkında internetin olduğu her yerde çok kısa bir süre içerisinde ve çok basit bir şekilde bilgi sahibi olabileceklerdir. E-okul sistemi günümüzde gerçekten çok yoğun ilgi görmektedir. İnternet üzerinden online bir şekilde işlemlerinizi çok daha basit ve çok daha kısa bir zaman içerisinde pratik bir şekilde gerçekleştirme şansına sahipsiniz. İnternet sistemini kullanarak yapılmakta olan bu işlemlerin ilerleyen günlerde sayısının arttırılması ile beraber vatandaşlarımızla işlemlere çok büyük ilgi göstermektedir.

HABERE YORUM KAT