1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. E-okul sistemine nasıl giriş yapılıyor?
E-okul sistemine nasıl giriş yapılıyor?

E-okul sistemine nasıl giriş yapılıyor?

E-okul hem velilerin hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin sıkça kullandığı bir sistem haline gelmiştir. E-oku bünyesinde öğrencinin okula başladığı ilk zamanlardan mezun oluncaya dek bilgilerini kayıt altına da tutmaktadır. E-okul sistemine giriş yapabil

A+A-

Son yıllara devletin bünyesinde bulunan bir çok kurum gelişen teknolojiyi baz alarak hizmet alanında vatandaşlarına ve kullanıcılarına oldukça büyük imkanlar sağlamaktadır.

Bu imkanları kolayca vatandaşların kullanabilmesi için de kendi kısımlarında bir sistem geliştirmeyi artık kendilerine görev bildiler. Son on yıl içerisinde online hizmet sektöründe oldukça büyük gelişmeler olmuştur. Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da bu teknolojiye başvurulmuştur Artık veliler öğrencisinin bulunduğu okula gitmeye gerek kalmadan öğrenciye dair önemli gelişmeleri internet bağlantısının olduğu her akıllı cep telefonundan ve bilgisayardan takip edebilecekler ve öğrenciye ait gelişmeleri gözlemleyebileceklerdir. E-okul sistemi oluşturularak velinin bu işi oldukça kolaylaşmıştır.

 E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde hem veliler hem öğrenciler geçmiş dönemlere ait tüm not bilgilerini öğrenebilecekleri gibi sınav sonuçlarının en güncel bilgilerine de artık ulaşabileceklerdir. E-okul sistemi hem veliye hem öğrenciye büyük hizmet sunarak her an yedi yirmi dört giriş yapabilmenize imkan vermiştir. Resmi mesai saatlerini gözetlemeksizin artık 7/24 e-okul sistemine giriş yapabileceksiniz. E-okul sadece öğrencinin not bilgilerini değil devamsızlık bilgilerini de saklamaktadır. Öğrencinin daha birinci sınıftan liseden mezun oluncaya dek her döneme ait not bilgilerini kayıt atında tuttuğu gibi devamsızlık bilgilerini de aynı şekilde kayıt altına tutmaktadır.

Öğrencinin devamsızlık yapıp yapmadığını hangi günler izinli ya da raporlu olup olmadığını e-okul sayesinde artık kolayca öğrenebilirsiniz. Ayrıca öğrencinin geçmiş dönemlerin sonunda aldığı belgelerinde kaydını kronolojik bir sıra ile sizlere sunmaktadır. Öğrencinin okuduğu Kitap sayısını da buradan artık velisi bulunduğunuz öğrencinin eğitim gördüğü okula gitmeye gerek kalmadan takip edebilirsiniz. Öğrenciler için okul yönetiminde önemli duyuruları da buradan takip edebilirsiniz. Öğrencinin ders notlarının haricinde hangi öğretmenlerin derslerine girdiğini de buradan görebilirsiniz.

E-okul sistemini kullanmak en az e-okul sitemine giriş yapmak kadar kolay ve pratiktir. E-okul sistemine giriş yapmanız için öncelik ile resmi e-okul sisteminin web sayfasına ulaşmanız gerekecektir. Eğer sürekli olarak e-okul sistemini kullanan biri iseniz e-okul veli bilgilendirme sisteminin uygulamasını da indirerek giriş işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Hiç bir ücret karşılığı beklemeden e-okul uygulamasını cep telefonlarınıza internet bağlantısının olduğu bir yerden indirerek girişlerinizi daha da pratik bir hale getirmeniz mümkün olacaktır.

E-okul resmi web sayfasına ulaştıktan sonra E-okul veli bilgilendirme sistemi giriş başlığı altında sizlerden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgiler sayesinde öğrencinin tüm kayıt altında tutulan bilgilerin doğruluğu artacaktır. Bu bilgiler ise öğrencinin T.C kimlik numarası ve eğitim gördüğü okulda kullandığı okul numarasıdır. Bu bilgileri uygun boşluklara doğru bir şekilde girdikten sonra bir sonraki adımda göreceğiniz güvenlik kodunu da doğru bir şekilde girin Sonrasında ise giriş butonuna tıklayarak e-okul sistemine giriş yapmış olacaksınız.

HABERE YORUM KAT