1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. E-okul ile karne notu hesaplama!
E-okul ile karne notu hesaplama!

E-okul ile karne notu hesaplama!

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle öğrenciler ve veliler not sorgulama ve karne notu öğrenmek için E okul sistemine giriş yapıyorlar. Peki E-okul'da not bilgisi ve devamsızlık nasıl sorgulanır?

A+A-

İlkokul birinci sınıfta başladığımız eğitim öğretim hayatımız lise dönemine kadar derslerin değişimi ile devam etmektedir.

 

Öğrenciler bu hafta sonunda 15 günlük yarıyıl tatiline girecek ve bir dönemin yorgunluğunu doyasıya çıkaracaklardır. Cuma günü öğrencilere dağıtılacak olan karneler hem öğrenciler hem de aileleri için heyecan uyandırmaktadır. Dolayısıyla hafta sonunu herkes iple çekmektedir. Ancak pek çok öğrenci kendi notlarından ve karne ortalamalarından haberdardır. Çünkü öğrenciler girmiş oldukları sınavlardan aldıkları puanları görebilmektedirler. 
 
Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız. 
 
Gelişmiş internet sistemiyle donatılmış olan ülkemiz öğrencilerin ve de aynı zamanda velilerin çocukları hakkında bazı okul bilgilerini görüp sahip olabilmeleri için tek bir tuşla öğrenebilecekleri bir sistem hazırlanmıştır. Bu sisteme e-okul adı verilmektedir. Artık teknolojik gelişmeler biz vatandaşların hayatına yön vermektedir. Nerede ne zaman nasıl istersek bizler kolayca internet sisteminden yararlanabiliriz. Çünkü artık telefonlarımıza dahi taşınan bu internet kolay ve pratik biçimde işlemlerimizi yapabilmemizi gerçekleştirebilmemizi sağlar. E-okul sistemi de velilerin öğrencilerin okullarda girmiş oldukları sınavlarda aldıkları notların bir çizelgesi olarak hizmete sunulmuştur. 
 
Ülkemizde son yıllarda çalışan anne baba sayısı oldukça fazladır. Maddi açıdan çok fazla yeterli bir ülke olamadığımız için ve kadınların iş hayatındaki üstlenmiş oldukları aktiflik sayesinde çalışma oranı artış göstermektedir. Öğrencilerin okullarda veliler için düzenlenmiş olan bazı toplantılara gelmesi onların çocuklarının okul içerisinde ki hal ve hareketleri sınavlarda gösterdikleri başarılar ile doğru orantılıdır. Sizler de bu toplantılara giderek velisi bulunduğunuz öğrencinin durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak artık yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi anne baba iş hayatı oldukça yoğundur. Okullarda düzenlenen sınıf toplantıları da hafta içi ve mesai saatine denk geldiği için veliler tarafından katılım ne yazık ki çok fazla değildir. Bu sebeple de öğrencilerin eğitim durumu hakkında okula gelmeleri veliler için oldukça sıkıntılı bir durumdur.
 
E-okul sistemi sayesinde veliler öğrencilerin eğitim öğretim durumu hakkında daha detaylı bilgi olabilir. Çünkü okul aile ve çocuk arasındaki iletişim öğrenciler için önemlidir. Çocukların bu şekilde sorumluluk alması ve eğitim hayatını ciddiye alması bu esnada önem taşır. Zaten vatandaşlar da bu internet hizmeti adı altında e-okul sisteminden diledikleri şekilde yararlanabilmektedir. Şimdi ise sizlere bu mükemmel nitelikte sistem hakkında biraz bilgi verelim.
 
E-Okul veli bilgilendirme ve yönetim sisteminden siz veliler olarak da yararlanmak istiyorsanız öncelikle bu sisteme giriş yapmanız gerekir. Vatandaşlar olarak sizler öncelikle internete e-okul yazarak karşınıza çıkan seçeneklerden veli bilgilendirmeyi tıklayınız. Hemen sonrasında ise sayfadan veli bilgilendirme işlemini seçerek işleme devam ediniz. Sizlerin karşısına sağa dayalı olarak bir sütun gelir. Bu alanda sizlerden bazı ufak tefek bilgiler istenir. Bu alanları doğru ve düzgün bir şekilde doldurmak mühimdir. Sütunda istenilenleri doldurduktan sonra sizlerin velisi bulunduğunuz öğrencinizin T.C. kimlik numarası, okul numarası ve benzeri birtakım kişisel kimlik bilgilerini sisteme girmeniz istenir. Hemen ardından da güvenlik kodu ile beraber bu işlemleri doğru bir şekilde sisteme giriniz.

 

Dakikalar içerisinde sizlere e-okul sayfası açılacaktır. Bu sayfada öğrenciniz hakkında hangi bilgiye sahip olmak istiyorsanız o kutucuğun içerisinde basmanız yeterli olacaktır. Bunun için de sol yanda görmek istediğiniz bilgilerin başlıkları yazar. Devamsızlık durumunu öğrenmek isterseniz devamsızlık bilgisi yazan butona bastığınız takdirde karşınıza o yılın takvimi çıkar. Velisi bulunduğunuz öğrencinizin böylece hangi tarihlerde devamsızlık yaptığını sizler görmüş olursunuz. Ve öğrencinizin okula gelmediği devamsızlık yaptığı tarihler işaretli şekilde bulunur.  Bu sayede sizler dilediğiniz bilgiyi kolayca öğrenebilirsiniz. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler