1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'ye polis merkezi mi kuruluyor?
DÜ'ye polis merkezi mi kuruluyor?

DÜ'ye polis merkezi mi kuruluyor?

Dicle Üniversitesi merkez yemekhanesinin üst katında bir süredir yapımı devam eden inşaatın polis noktası yapılacağı iddia edildi. İşçiler, inşaatın bulunduğu bölgeye sık sık polislerin geldiğini ve biten bölümleri kontrol ettiğini söyledi.

A+A-
Dicle Üniversitesi'nin merkezi yemekhanesinin bir üst katının arka kısmında 6 odalı polis merkezi noktası yapılacağı ileri sürüldü. Tadilatı yapan işçiler ve yemekhane çalışanları, daha önce memur yemekhanesi olarak kullanılan kısmın boşaltılarak, merkezi polis noktası yapılacağını ileri sürdü. Üniversitenin alt kısmında polislere bir odanın tahsis edildiğini belirten işçiler ve öğrenciler, mekandaki tadilatın bitmesiyle polislerin buraya taşınacağını ileri sürdü.
 
'Polisler gelip kontrol ediyor'
 
Üniversitede devam eden tadilatta çalışan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir işçi, üniversitede polis noktasının oluşacağını savunarak, “Burada uzun zamandır çalışıyoruz. Bize de bilgi vermiyorlar ama edindiğimiz bilgilere ve buraya gelip gidenlerin dediğine göre burası polis merkez noktası olacak. Zaten buraya sık sık sivil polis geliyor. Odalara gelip bakıyorlar. Çalışmalar ne durumda diye sorup sonra gidiyorlar. İnşaat şu an altı küçük oda ve bir de salondan oluşuyor. Her odaya çalışma masası ve internet sistemi kurmak istiyorlar. İlk başta inşaat hızlı bir şekilde yapılmak isteniyordu, ama son süreçte basının sık sık üniversiteye gelmesi üzerine son 20 gündür inşaat çok yavaş işliyor. Son günlerde çalışmaların yavaşlatılmasından dolayı durma noktasına geldi” dedi.
 
'Rektörlük sekreteri bilmiyor'
 
İddialara ilişkin görüşmek istediğimiz Dicle Üniversitesi Rektörlüğü Genel Sekreterliği Sabri Eğilgün, görüşme talebini kabul etmeyerek Genel Sekreterlik Özel Kalemi aracılığıyla kısa bir açıklama yaptı. Konuya ilişkin özel kalem tarafından yapılan açıklamada, “Yemekhanenin üst katında devam eden inşaatın ne olduğunu bilmiyoruz. Rektörlük binamız oraya çok uzak olduğu için bu konuda bilgimiz yok” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT