1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'ye bronz madalya
DÜ'ye bronz madalya

DÜ'ye bronz madalya

DİYARBAKIR - Dicle Üniversitesi öğrencisi Hakan Yavaşöz, 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’nda bronz madalya aldı.

A+A-

Tüm Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu, Şanlıurfa Eyyubiye Belediyesi, Doğu Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu, Şanlıurfa Aşçılar ve Pastacılar Derneği işbirliği ile düzenlenen 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’nda aşçılar hünerlerini sergiledi.

15 üniversitenin katıldığı şampiyonada 100’den fazla öğrenci ter döktü. Dicle Üniversitesi’ni temsil eden Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü öğrencisi Hakan Yavaşöz, kendine özgü geliştirdiği ve “Hakanlar” adını verdiği yemek ile bronz madalya almaya hak kazandı.


Madalyası ile birlikte Rektör Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç’ı makamında ziyaret eden ve başarısını paylaşan Hakan Yavaşöz, katkılarından ve desteklerinden dolayı Dicle Üniversitesi yönetimine teşekkür etti.


Rektörümüz Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç da öğrencilerinin her branşta elde ettikleri başarıyı takdir ile karşıladıklarını belirterek, geleceğe güvenle bakan güzel insanlar yetiştirmek için üniversitenin tüm imkanlarını öğrencilerin kullanımına açtıklarını vurguladı.


Aynı zamanda Türkiye Üniversiteler Arası Kick Boks şampiyonasında Dicle Üniversitesi’ni temsil eden Lowkick 1’incisi Ramazan Çetinkaya, bayanlarda Lowkick 2’ncisi Esmer Zilan da Saraç ile görüşüp madalya sevincini paylaştı.
Ziyarette rektör yardımcısı Prof. Dr. Sabri Eyigün, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu müdür yardımcıları öğretim görevlisi Cüneyt Ateş ve öğretim görevlisi Reşit Toptancı da öğrencilerin yanlarından bulundu.


(İHA-MP-Y)

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT