1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Düşüşün nedeni para mı?
Düşüşün nedeni para mı?

Düşüşün nedeni para mı?

Büyükşehir'in son haftalardaki düşüşünde en önemli etkenin parasal konular olduğu iddia ediliyor. İddiaları kabul etmeyen yönetim ise puan kayıplarının galip gelememe stresinden kaynaklandığını düşünüyor.

A+A-

MOTİVASYON DÜŞÜKLÜĞÜ İDDİASI
Son 5 maçında berabere kalarak 10 puan kaybeden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un düşüşünden sonra çarpıcı iddialar konuşulmaya başlandı. Yönetimin prim oranlarını düşürmesi ve şampiyonluk primini belirlememesi gibi etkenlerin bu düşüşte rol oynadığı, futbolcuların yüksek bir motivasyonla sahaya çıkmadığı iddia ediliyor.

Takımın düşüş göstermesindeki bir diğer etkenler ise son haftalarda önemli futbolcuların arka arkaya sakatlanması, kısıtlı bir kadro olması,devre arasında alınan futbolcuların istenilen verime ulaşmaması,takımıhücümda sırtlayan futbolcuların da form düşüklüğü yaşaması olarak gösteriliyor.

YÖNETİM PARA SORUNU YOK
Yönetim, alınan 5 beraberliğin düşüş olmadığı görüşünde. Sarı-Kırmızılı yöneticiler,her kulüp gibi kendilerinin de maddi sorunlar yaşadığını ancak takımda futbolcuların para alamamak gibi bir sıkıntı olmadığını ifade ettiler. Futbolcu alacaklarının düzenli ödendiğini öne süren yöneticiler,”Sezon başında belirlediğimiz ödeme planı aynen devam ediyor. Ödemesi yapılmamış alacak yoktur. Futbolda böyle sonuçlar var. Üst üste oynanan maçlarda galip gelemeyince bunun yarattığı bir stresa ortamı oluşuyor. Bir maç kazandıktan sonra bu sorunu aşacağız. Kimse endişe etmesin. Kalan 9 maçımızda gerekli sonuçları alıp şampiyon olacağız.” dediler. 

HABERE YORUM KAT