1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Düşkünlere temizlik hizmetleri
Düşkünlere temizlik hizmetleri

Düşkünlere temizlik hizmetleri

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani İlçe Kaymakamı Eşref Yonsuz'un talimatıyla, ilçe merkezinde kendisine bakamayacak, evlerinin temizliğini yapamayacak durumda düşkün ve yaşlı vatandaşlara yönelik evde temizlik hizmeti başlatıldı.

A+A-
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından tespiti yapılan 30'a yakın yoksul ve düşkün vatandaşın ev temizliği, İŞ-KUR bünyesinde istihdam edilen ve bu alanda görevlendirilen personel tarafından yapılacak. 
 
Tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşların ev temizliği ve yemek yapımı gibi ihtiyaçlarının karşılanması için çalışma başlatan İlçe Kaymakamı Eşref Yonsuz, "Göreve geldiğimiz günden bu yana vatandaşlarımızla gerek halk toplantıları gerekse, ev ziyaretleri vesilesiyle sürekli iç içe bulunuyoruz.
 
Bu sayede ihtiyaçları yerinde görme imkanımız oluyor. Yaptığımız ziyaretler çerçevesinde ilçemizde birçok yaşlı ve düşkün vatandaşımızın kendilerine bakamayacak ve evlerini temizlemeyecek düzeyde yardıma muhtaç olduklarını müşahede ettik. Devletimiz her ne kadar da düşkünlere evde bakım konusunda maddi yardımda bulunsa da, vatandaşlarımızın ev temizliklerini sağlamak anlamında tamamlayıcı bir çalışma içerisine girdik.
 
Bu çerçevede İŞ-KUR bünyesinde istihdam ettiğimiz çoğunluğu bayan olan personelimizi, ilçemizde tespit ettiğimiz vakfımıza kayıtlı olan 30 kadar düşkün vatandaşlarımızın hane temizliği için görevlendirdik. Tüm temizlik giderleri Kaymakamlığımız tarafından karşılanacak olan bu hizmet çerçevesinde görevli personelimiz düşkün vatandaşlarımızın gerekirse yemeğini yapacak, temizlik ve bakım ihtiyaçlarını karşılayacaklardır” dedi.
 
(ET-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT