1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Düşkünlere evde bakım ziyareti
Düşkünlere evde bakım ziyareti

Düşkünlere evde bakım ziyareti

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, ilçe merkezinde evde sağlık hizmeti alan düşkün vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

A+A-
Kaymakam Yılmaz, Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet yürüten evde sağlık hizmeti çalışmalarını yerinde denetledi. Ergani Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren evde sağlık hizmeti birimi, çeşitli nedenlerden dolayı hastaneye gidemeyecek düzeyde hasta ve düşkün vatandaşların evlerine giderek tedavi hizmeti veriyor.
 
Yürütülen çalışmaları görmek isteyen Kaymakam Yılmaz, beraberindeki heyetle birlikte evde sağlık hizmeti alan hasta ve düşkün vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, onlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Yılmaz, yaşlı ve düşkün vatandaşlara devletin şefkat elini uzatmasının asli görevleri olduğunu belirterek, bu ülkenin her bir ferdinin, sağlıkta ve hastalıkta devletin şefkat elini tutmaya muktedir olduğunu söyledi.
 
125 KİŞİ EVİNDE TEDAVİ EDİLİYOR
 
Ergani Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet yürüten evde sağlık hizmeti birimi, ilçede yaklaşık 125 civarında hastaneye gidemeyecek düzeyde hasta vatandaşa evlerinde tedavi hizmeti veriyor. İlçe merkezinde evde sağlık hizmeti alan hasta vatandaşlara yönelik ev ziyaretleri gerçekleştiren İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, evde sağlık hizmeti alan hasta ve düşkün durumda bulunan birçok vatandaşa tedavi hizmetinin yanı sıra Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı'nca, günlük sıcak yemek ve kuru gıda yardımlarının da yapıldığını söyledi.
 
"SONUÇLAR MEMNUNİYET VERİCİ"
 
Merkeze bağlı Adnan Menderes Mahallesi'nde ikamet eden felçli Ahmet ve Zülküf Karakoç kardeşlerin evlerine ziyaretler gerçekleştiren Kaymakam Yılmaz, yürütülen evde sağlık hizmeti çalışmalarını yerinde inceledi. Ziyaretler kapsamında hasta vatandaşların sorunlarını dinleyen Kaymakam Yılmaz, "Bugün, evde sağlık hizmeti verdiğimiz aileleri ziyaret ettik. Sağlık personeli arkadaşlarımızın bu işi gerçekten isteyerek ve içtenlikle yürüttüklerini gördük. Vatandaşlarımız da bizler de bu çalışmalardan son derece memnunuz. Yaşlılarımıza, düşkünlerimize sahip çıkmalıyız. Devletimizin hastaneye gidemeyecek düzeyde hasta ve düşkün vatandaşların kapısını çalması, onların sağlık sorunlarıyla alakadar olması, vatandaşlarımız tarafından son derece olumlu karşılanmaktadır" diye konuştu.
 
(EA-YRT-MO-Y)
 

HABERE YORUM KAT