1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜSEM Eğitimleri il sınırlarını aşıyor
DÜSEM Eğitimleri il sınırlarını aşıyor

DÜSEM Eğitimleri il sınırlarını aşıyor

Başta Diyarbakır ili olmak üzere tüm bölgenin sosyal, ekonomik ve kültürel her türlü kalkınmasına ve gelişmesine yönelik eğitim faaliyetlerini misyon edinmiş Dicle Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DÜSEM), sadece bulunduğu ile değil tüm bölgeye hizmet

A+A-

Bugüne kadar birçok eğitim programını başarıyla yürüterek çalışmalarına ivme katan DÜSEM, son dönem kurslarından olan “Biyosidal Ürün Uygulama Eğitimi”ni Mardin ilinde gerçekliştirdi.
 
Konu ile ilgili bilgi aktaran DÜSEM Müdürü Doç. Dr. Vedat Veli Çay, “Merkez olarak başta üniversitemizin bulunduğu il olan Diyarbakır olmak üzere ulaşabildiğimiz bölgelerde ve tabiki talep oluşan konularda eğitim programlarımızı gerçekleştirmeyi sürdürüyoruz. Son dönem gerçekleştirilen kursumuz ise Mardin’de gerçekleştirdiğimiz, Biyosidal ürün uygulama eğitimiydi. Bu eğitim programını üniversitemizin çok değerli hocalarından Prof. Dr. Ali Ceylan, Prof.Dr.Kemal Güven ve Doç. Dr. Ahmet Bayram  hocalarımız gerçekleştirdi. Eğitim, başarıyla tamamlanmış ve büyük memnuniyet sağlanmıştır. Merkez olarak ilimizde talep edilen eğitimleri, son derece modern ve her türlü ihtiyaca cevap veren tesislerimizde karşılıyoruz. Bununla birlikte başta komşu iller olmak üzere, diğer bölgelerden de talepler alıyoruz. Diğer bölgelerden eğitim talep edenlerin ise en büyük sıkıntısı geliş-gidiş ve konaklama ihtiyaçlarıydı. Bizler de hem bu sıkıntıları yaşatmamak hemde daha pratik olarak gerçekleştirmek adına, eğitimlerimizi imkanlar ölçüsünde, talep gelen illerde de yapma yoluna başvurduk. Böylece, bu gruptaki insanımıza da yardımcı oluyor, ihtiyaçlarını da karşılamış oluyoruz. Bu da, hem kursiyerlerimizi hem de bizi mutlu ediyor” dedi.
 
Konu ile ilgili olarak Merkez Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İbrahim Yenigün ise, “DÜSEM olarak, bu ve benzeri çözüm teşkil edecek ve yarar sağlayacak her türlü çözümcül yaklaşımla önemli gayretler içerisindeyiz. Gerek Eğitim Merkezimizi tanımak gerekse de ihtiyaç duyulan eğitim programlarını uygulamak üzere, tüm bölge insanımızı bekliyoruz. Bunun için 0.412.2411000 / 5353 telefon numarası ve www.dicle.edu.tr/dusem adresinden  bizlerle iletişime geçmeleri yeterli” şeklinde konuştu.  

 

(Ayşegül Kaya)

 

HABERE YORUM KAT