1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dürüst ve Şeffaf Davranın
Dürüst ve Şeffaf Davranın

Dürüst ve Şeffaf Davranın

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir zabıta çalışanlarıyla yaptığı kahvaltıda kentteki trafik hizmetinin tek elden yürütülmesi gerektiğine dikkat çekti.

A+A-

Baydemir,“Kanunu olmayan toplumda birlik de olamaz. Dolayısıyla, çalışmanız kentin birliği içindir. Bu da herkesin hak ve hukukunu sağlar.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, özellikle 2013 Newroz'unda kalabalıktan ötürü herhangi bir sorun yaşanmaması için gösterdikleri üstün performanstan dolayı Zabıta Daire Başkanlığı çalışanlarıyla kahvaltı yaparak, teşekkür etti. Sümerpark'ta Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nde yapılan kahvaltıya Başkan Vekili Hafize İpek, Genel Sekreter Fahrettin Çağdaş, Genel Sekreter Yardımcısı Şahin Elhakan ile Zabıta Daire Başkanı Mehmet Kaya ve zabıta çalışanları katıldı.

Zabıta Daire Başkanı Mehmet Kaya, buluşma için Baydemir'e teşekkür etti. Kaya, kentin ve belediyenin hukukunu korumakla yükümlü olduklarını ve bunun için kentteki işgaliyelere son vermek için çaba sarf ettiklerini söyledi. Kaya, kaçak yapılaşmaya karşı da mücadele ettiklerini sözlerine ekledi.

NEWROZ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİLER

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek de Newroz'da gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı zabıta çalışanlarını kutladı. İpek, “Bazı endişelerimiz vardı ama sizin özverili çalışmalarınız bunları önledi. Size sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Baydemir ise “Ben yaşadıkça 2013 Newrozu'nu, oradaki emeğinizi ve Diyarbakır halkının emeğini unutmayacağım” dedi. Kentin yüzde 60 oranda göç aldığını anımsatan Baydemir, belediyenin kısıtlı imkanlarla çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyerek, “Sizlerin çabasıyla 10 yıl içerisinde hiçbir zaman mahcup olmadık” dedi.

'DÜRÜST VE ŞEFFAF DAVRANIN'

İnsanın mahcup olmamasında kurumuyla ve halkıyla olan samimiyeti ve dürüstlüğün önemine dikkat çeken Baydemir, belediyenin en zor çalışmalarından biri olan zabıta ekiplerinin dürüst ve şeffaf çalışmalarına devam etmelerini istedi.

Halka yakın bir birim olduklarını, bu nedenle iletişimlerinde güler yüzlü olmalarını söyleyen Baydemir, “Unutmayın ki, biz halka hizmet için varız. Halkın memnuniyeti için varız” dedi.

'HİZMET TEK ELDEN YÜRÜTÜLMELİ'

Kentin birliği ve dirliği için kanun ve nizamın önemine değinen Baydemir, “Kanunu olmayan toplumda birlik de olamaz. Dolayısıyla, çalışmanız kentin birliği içindir. Bu da herkesin hak ve hukukunu sağlar. Eğer kentte nizam sağlanmazsa huzur da olamaz. Dolayısıyla sizin varlığınız kentteki huzurun teminatıdır” diye konuştu.

Baydemir, öte yandan kentteki trafik sorunun giderilmesi ve sağlıklı bir biçimde sürdürülebilmesi için tek elden yürütülmesinin önemine dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT