1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Dürüst Siyaset Gerçek Adalet sloganını şiar edindik"
"Dürüst Siyaset Gerçek Adalet sloganını şiar edindik"

"Dürüst Siyaset Gerçek Adalet sloganını şiar edindik"

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesindeki muhtarlar ile bir araya gelen HÜDA PAR Diyarbakır Belediye Başkan adayı M. Hüseyin Yılmaz, HÜDA PAR olarak Siyaset sahnesine çıkarken, "Dürüst Siyaset Gerçek Adalet" sloganını şiar edindiklerini ifade etti.

A+A-
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Diyarbakır Belediye Başkanı adayları, Bağlar ilçesindeki muhtarlar ile bir araya geldi.
 
HÜDA PAR Bağlar İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği programa, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Av. M. Hüseyin Yılmaz, Bağlar Belediye Başkan adayı Vedat Turgut, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu, muhtarları ve çok sayıda partili katıldı.Programda bir konuşma yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Av. M. Hüseyin Yılmaz, HÜDA PAR'ı kurarken “Dürüst Siyaset Gerçek Adalet” sloganını kendilerine şiar edindiklerini ifade ederek, bu sözlerle kendilerini ifade ettiklerinin altını çizdi.
 
“Farklı hizmet anlayışımızı belediyelerde sergilemek istiyoruz”
 
Yeni kurulan bir parti olarak bu sene seçime gireceklerini belirten Yılmaz, “Farklı hizmet anlayışımızı belediyelerde sergilemek istiyoruz. Siyasete girme sebeplerimizden bir tanesi, siyasetin ve siyasilerin kirlenmişliği, Siyaset öğretme yerine, topluma hizmet etmek yerine, halkımızın istek ve taleplerini karşılamamak yerine kendi şahsi çıkarlarını, aile, parti ve örgüt çıkarlarını halkımızın çıkarlarının üzerine çıkardıklarını gördük.” şeklinde konuştu.
 
Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü, “Siyasilerin meclisteki konuşmalarına şahit olduğumuzda insanın televizyonu kapatması geliyor. Çünkü televizyondaki işaretler gibi küfürlü veya müstehcen konular için artı 18 ibaresi kullanılıyor. Meclisteki bazı siyasilerin konuşmaları da bu kapsamda küfürlü konuşup birbirleriyle küfürleşebiliyorlar.  Ve bizde bunlar bizim temsilcimiz olamaz dedik. Bizim temsilcilerimiz olacak olan insanlar halkın içinden çıkan, orada örfümüze kültürümüze uymayacak şekilde hareketler içerisinde bulunmayacak olan insanlar olmaları gerekiyordu. Bizde bundan dolayı seçime girme ihtiyacı duyduk.” ifadelerini kullandı.
 
Yerel İstişare Meclisi kuracağız
 
Muhtarlarla beraber halkın tüm sorunlarına çare bulmaya, o sorunları çözmeye çalışacaklarını ifade eden Yılmaz, birçok projelerinin olduğunun altını çizerek projelerinden bir tanesini muhtarlara aktardı. Yılmaz, “Projelerimizden bir tanesi şudur: eğer yönetime gelirsek kuracağımız bir meclis olacak ve bu meclisin de ismi yerel istişare meclisi olacaktır. Bu yerel istişare meclislerinin daimi üyeleri muhtarlarımız olacak, sivil toplum kuruluşları olan derneklerin, vakıfların başkanları olacak ve kanaat önderleri olacak. Düzenli bir şekilde toplantı tertiplenecek ve o toplantılarda halkımızın sıkıntıları nelerdir, talepleri nelerdir gibi sorunları halkın temsilcileri olan sizlerin diliyle orada dinleme imkânımız olacak.” dedi.
 
“Bizleri sıkıntılarda Hz. Eyüp'ün yanında, zalimlere karşı ise Hz. Musa'nın yanında göreceksiniz”
 
Hüseyin Yılmaz'dan sonra bir konuşma yapan Bağlar Belediye Başkan Adayı Vedat Turgut ise muhtarlara hitaben kendilerini sürekli halkın, peygamberlerin ve halkın tarafında göreceklerini belirterek, “İnşallah bundan sonra misafirliklerimizi bundan sonra artıracağız. Bizim tanışıklığımız Kalu Bela'ya dayanıyor. Siz bizleri hakkın, peygamberlerin ve halkın yanında bulacaksınız. Nasıl ki her peygamber halkının yanında hak için mücadele etmişse, inşallah bizleri de onların yanında göreceksiniz. Hastalık ve sıkıntılarda bizi Hz. Eyüp'ün yanında bulacaksınız. Hz. Musa nasıl ki zalimlere karşı halkının yanında oldu, bizi de Hz. Musa'nın yanında göreceksiniz. Yine siz bizleri Hz. Peygamber ve ashabının yanında bulacaksınız.  Kardeşlerim siz bizdensiniz bizde sizdeniz. Partimizin kuruluş amacı öncelikle Allah'ın rızasıdır ve mazlum, mustazaf olan halkın yanında olmaktır. Çünkü bu halkı zulüm ve kötülüklerden kurtarmak için gelenler, onları bu tür durumlardan kurtarmadılar. Aksine bu zulüm ve şiddetlerinin daha da artırdılar. Bu sebeple gerçek kurtuluş ve özgürlük Kur'an'ın yolunda ve Hz. Peygamber'in yolundadır.” şeklinde konuştu.
 
“Mart ayındaki seçimlere katılmak için hazırlıklarımızı yapmaktayız”
 
Muhtarların önerilerinin belediyenin yönetiminde kendilerine yol gösterici olacaklarını ifade eden HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu ise, “Geçen günlerde birinci yıl dönümüzü kutladık. Bir yıl gibi kısa bir dönemde ülkemizin 48 bölgesinde 2 yüze yakın ilçesinde ve yüzden fazla beldesinde teşkilatlanmamızı yaptık. Ve şuan da Mart ayında yapılacak olan seçimlere katılmak için hazırlıklarımızı yapmaktayız. Seçimlere hazırlık döneminde siz değerli muhtarlarımızla farklı zamanlarda bir araya gelip hem kendi hedeflerimizi hem de sizlerin belediye olarak beklentilerinizi değerlendireceğiz. Önerileriniz belediye yönetiminde bizlere yol gösterici olacaktır. Çünkü bir ilde, ilçede ve köyde en küçük yönetim muhtarı bile olsa halkın yönetim yönünden ve aynı zamanda halkın sorunlarını daha iyi dile getirme noktasında sizlere büyük işler düşmektedir.” ifadelerini kullandı.Yapılan konuşmaların ardından muhtarların talepleri ve istekleri dinlenirken karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
 

HABERE YORUM KAT