1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Durmaz'ın da ifadesi alınıyor!
Durmaz'ın da ifadesi alınıyor!

Durmaz'ın da ifadesi alınıyor!

Cemal Bulut cinayetinde, 2'si Durmaz ailesinden 3 kişi tutuklanırken, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Remzi Durmaz'da ifadeye çağrıldı.

A+A-

Ticaret anlaşmazlığı ve Diyarbakır Et Balık Kurumu'nda ortaya çıkan saadet zincirindeki parasal uzlaşmazlığın neden olduğu Durmaz aile fertleri arasındaki, kavga ve çatışma yeni bir boyut kazandı. Son olarak Cemal Bulut'un öldürüldüğü ve bir kişinin de yaralandığı kavgayla ilgili, gözaltındaki üç kişi dün tutuklandı.

Öte yandan, dün Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve aile büyüğü olan Remzi Durmaz ve yeğeni Mehmet Durmaz, olayla ilgili olarak ifadeye çağrıldı. Durmazların hangi sıfatla ifadelerine başvurulduğu öğrenilmedi.

Diyarbakır'da 1 kişinin ölümüne ve 1 kişinin de yaralanmasına neden olan alacak-verecek kavgasıyla ilgili gerginlik devam ederken, geniş çaplı soruşturma yürüten polisin gözaltına aldığı 3 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu. Dün de, Ticaret ve Sanati Odası Başkan Yardımcısı Remzi Durmaz ile yeğeni, olayla ilgili ifadeye çağrıldı.

Geçtiğimiz Pazar günü merkez Bağlar ilçesinde Durmaz ailesinin mensupları arasında, Ticari anlaşmazlık ve son olarak ortaya çıkan Diyarbakır Et Balık Kurumundaki saadet zinciri olayıyla ilgili parasal anlaşmazlık nedeniyle meydana gelen silahlı kavgada Cemal Bulut hayatını kaybederken, Bedri Durmaz ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı.

GÖZALTINDAKİLER TUTUKLANDI

Olayla ilgili olarak geniş çaplı soruşturma başlatan polisin gözaltına aldığı 3 kişi ifadelerinin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında dün Diyarbakır Adliyesine götürüldü. Savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklama istemiyle nöbetci mahkemeye sevk edilen Durmaz ailesinden Cengiz Durmaz, Muhittin Durmaz ve Şeyhmus Kaya tutuklanarak cezaevine gönderildi.

AİLE REİSİ DURMAZ İFADEYE ALINDI

Hayatı tehlikesinin devam ettiği belirtilen Bedri Durmaz'ın hastanedeki tedavisine devam edilirken, olaydan sonra ticari taksi ile kayıplara karışan Mehmet Durmaz olayıyla ilgili olarak Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı ve aile raisi Remzi Durmaz, olayda ölen yakınları Cemal Bulut için açılan taziye evinde bulunduğu esnada Polis ekipleri tarafından ifadesine başvurulmak üzere Emniyet'e götürüldü.

Durmaz ve yeğeni Mehmet Durmaz'ın hangi sıfatla ifadelerine başvurulduğu öğrenilmezken, Emniyet Müdürlüğünün olayla ilgili basın açıklaması yapması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum