1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Duran'dan sağduyu çağrısı
Duran'dan sağduyu çağrısı

Duran'dan sağduyu çağrısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Girişimci İş Kadınları Derneği (DİGİKAD) Başkanı Gülşen Duran, son günlerde yurdun çeşitli il ve ilçelerinde yaşanan şiddet olayları ilgili açıklama yaparak, herkesi dikkatli hareket etmeye çağırdı.

A+A-

DİGİKAD Başkanı Gülşen Duran, son günlerde yaşanan şiddet ve terör olaylarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Olayların, halkın iradesine karşı yapılan provokatif eylemler olduğunu belirten Duran, herkesi sağduyuya davet etti. Ramazan bayramının hemen ardından Türkiye’nin ve bölgenin huzuruna yönelik başlatılan şiddet ve pkk saldırılarını şiddetle kınadığına ve lanetlediğine dikkat çeken Duran, “Milletin göstermiş olduğu irade, ülkemizde muhakkak hâkim olacak ve halkımızın bu olaylar karşısında aklıselimle hareket etmesi gerekir. Bu tür provokasyonlara karşı herkes ve her kesim dikkatli olmalı” dedi.


Karanlık odakların ülke ve bölge üzerinde tehlikeli bir oyun oynadığına işaret eden Duran, “Bu tehlikeli oyunun hedefi kökü bin yıllık kardeşliğimizdir. Bu sinsi ve kanlı oyuna karşı hepimiz uyanık olmak zorundayız. Tahriklere kapılmamalıyız. Türk ve Kürdüyle bin yıllık kardeşliğimize uygun bir sağduyu ile hareket etmeliyiz. Bu tür provokatif olaylar karşısında halkımız sorunun değil çözümün parçası olacaktır. Kavganın değil dostluğun paydasında birleşecektir ve şiddet, terörü değil demokratik müzakereyi tercih edeceğinden eminiz. Biz inanıyoruz ki sağduyu galip gelecek ve karanlık odakların ülkemiz ve bölgemiz üzerine oyun oynayanların planları bozulacaktır" diye konuştu.


(MP-HO-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler