1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dünyaca ünlü Accor Novotel Oteller zinciri Diyarbakır'da
Dünyaca ünlü Accor Novotel Oteller zinciri Diyarbakır'da

Dünyaca ünlü Accor Novotel Oteller zinciri Diyarbakır'da

DİYARBAKIR- Uluslar arası üne sahip, dünyaca ünlü oteller zinciri Accor Novotel Diyarbakır'da.Dünya genelinde 92 ayrı ülkede yaklaşık 3500'ü aşkın sayıda otel ve 160.000 çalışanı ile dünyanın lider otel işletmecisi konumunda olan Accor şirketi, Novotel ot

A+A-
DİYARBAKIR- Uluslar arası üne sahip, dünyaca ünlü oteller zinciri Accor Novotel Diyarbakır'da.
Dünya genelinde 92 ayrı ülkede yaklaşık 3500'ü aşkın sayıda otel ve 160.000 çalışanı ile dünyanın lider otel işletmecisi konumunda olan Accor şirketi, Novotel oteller zincirine Diyarbakır halkasını da ekliyor.
 
İSTİHDAMA VE EKONOMİYE KATMA DEĞER KATACAK
 
Barış sürecinin olumlu gelişmeler yaşattığı Diyarbakır'da, gerek istihdama büyük katkı sağlayacak ve gerekse kent ekonomisine Artı Bir katma değer katacak dev bir yatırım daha hizmete açılacak.
Dünya standartlarında hizmet verecek olan Novotel Diyarbakır'da 176 oda, 6 toplantı salonu, fitness center, yüzme havuzu ve restorandan oluşan dev konseptiyle hizmet sunacak. Yatırımını Diyarbakır Otel Yatırım A.Ş.'nin yaptığı ve Poya Proje Organizasyonu danışmanlığında hayata geçecek olan Novotel Diyarbakır, aynı zamanda şehre yeni bir soluk getirecek.Türkiye'de mevcut 13 oteli ve Novotel, ibis, Mercure markaları ile  hizmet veren Avrupa'nın pazar lideri Accor, dünyada sayıları 3.500'ü Aşan sayıda oteli ve 450.000 oda kapasitesi ile 92 ülkede faaliyet gösteriyor.
 
NOVOTEL'İN YENİ ADRESİ, DİYARBAKIR
 
Dünyanın en büyük otel zincirlerinden Accor firması, Novotel ismini şimdi de  Diyarbakır'a getiriyor.
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen imza töreni Accor otelleri Türkiye Genel Müdürü Murat Kadaifçioğlu, Diyarbakır Otel Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdulaziz Can ve ortağı Şaban Bal, Poya Proje Organizasyonu Genel Müdürü Aziz Özyılmaz'ın katılımlarıyla gerçekleşti.Atılan imzalar ile  hayata geçen Novotel Diyarbakır projesi, 2015  yılında hizmete girecek.
 
Novotel Diyarbakır, inşaatı devam eden Forum AVM'nin yanında bulunması ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Accor otelleri Türkiye Genel Müdürü Murat Kadaifçioğlu, imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
 
Diyarbakır, özellikle barış sürecinden bu yana Ortadoğu ve Afrika ülkelerine yönelik yapılan ticaretin kilit kentlerinden biri konumuna geldi.Güneydoğu'nun gözde şehri Diyarbakır, gerek iş yatırımları gerek kültürel varlıkları ile yerli ve yabancı konukların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Diyarbakır'da açılacak yeni otelimiz ile bölgenin canlanan  ekonomisine katkıda bulunacağımıza
İnanıyoruz'.Diyarbakır Otel Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdulaziz Can ile ortağı Şaban Bal ise şunları söylediler:
 
'Kadim kent Diyarbakır'da, bu çapta bir projeyi hayata geçireceğimiz için heyecanlıyız. Bu tarihi kent, her şeyin en güzelini hak ediyor.
 
Diyarbakır sayısız tarihi ve turistik zenginliği sinesinde barındırıyor. İnanç turizmi Açısından dünyada ender bir zenginliğe sahip bu kent, iç ve dış turizm pastasından hak ettiği payı almalı.
Turizm potansiyeli harekete geçirilirse, bu durum Bir çok insana iş olanağı sağlayabileceği gibi, yaşanan canlılıktan esnaflar da payını alır.
 
Kent ekonomisine Artı Bir katma değer sağlanmış olur'.
 
Abdulaziz Can şöyle devam etti: 'Ben ve ortağım Şaban Bal bey, Accor gibi bir dünya devinin Diyarbakır'a gelmesi, gerek istihdam anlamında gerekse de turizmin canlanması anlamında
Diyarbakır için önemli Bir Adım diye düşünüyoruz.Diyarbakır ve bölgemizi ekonomik, sosyal ve kültürel Açılardan çok iyi tanıyoruz. Kentimizin misyonunu, dinamiklerini, potansiyellerini ve ihtiyaçlarını zaten yıllardan bu yana çok yakından takip ediyoruz'.'Bir çok medeniyete beşiklik etmiş, kadim kent Diyarbakır, sadece ulusal değil, uluslar arası alanda yatırım yapan firmaların da dikkatlerini üzerine çekiyor.
 
İnanıyoruz ki, bu yapılan yatırımlar, beraberinde yeni yatırımları getirecek ve Diyarbakır ilimiz, geçmişte olduğu gibi, yeniden 'Şark'ın Paris'i olarak anılacaktır. Şimdiden kentimize ve bölgemize hayırlı olsun'.
 

HABERE YORUM KAT