1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dünyaca, ünlü, Holiday İnn, Diyarbakır'a, geliyor
Dünyaca, ünlü, Holiday İnn, Diyarbakır'a, geliyor

Dünyaca, ünlü, Holiday İnn, Diyarbakır'a, geliyor

InterContinental Oteller Grubu (IHG), Türkiye'deki onaltıncı oteli Holiday Inn Diyarbakır City Center ile anlaşmasını imzaladı.

A+A-
HOLİDAY INN DİYARBAKIR CİTY CENTER 2015'DE KAPILARINI AÇACAK..
 
06 Eylül 2013 Cuma - BED Turizm ile franchise anlaşması çerçevesinde ve POYA Proje Organizasyonu koordinasyonuyla mevcut bir bina, 161 odalı bir otele dönüştürülüyor. 
 
2015 yılında açılması beklenen otelde, spa, bar, restoran, asma katında beş toplantı odası, çatı terasında bir ziyafet alanı ve bir spor salonu yer alacak. Otel aynı zamanda, Holiday Inn markasının ön büro, oturma ve iş merkezi alanlarının tek bir geniş mekan içerisinde çözümlendiği yeni “Açık Lobi '' konseptini de bünyesinde bulunduracak. 
 
1980 yılından bu yana Diyarbakır'da oldukça popüler olan bu binanın halihazırda zemin katında bulunan kafesi de, yerel halk ve turistler tarafından kentin en ilgi gören mekanları arasında yer alıyor. Holiday Inn Diyarbakır City Center in yatırımcıları, bu kafeyi de “Açık Lobi '' konseptine dahil etmeyi hedefliyor. 
Tarihi şehir merkezinin kalbinde yer alacak olan otel, devlet daireleri, belediye binası ve kültürel miras açısından zengin bir alana da sadece yürüme mesafesinde konumlanacak. 
 
Güneydoğu nun en büyük şehirlerinden Diyarbakır a, bu bölgenin iş merkezi olmasıyla birlikte, yerli ve yabancı konukların ilgisinde de gözle görünür bir artış söz konusu. 
Intercontinental Hotels Group (IHG) Türkiye İş Geliştirme Direktörü Yalın Yaltıraklı, “Türkiye'deki büyüme planlarımız için önemli bir şehir olan Diyarbakır da açılacak bu ilk otelimiz için oldukça heyecanlıyız. Holiday Inn markası, otel sahiplerinin ülkelerin gelişime açık bölgelerindeki yatırım potansiyellerini daha da fazla değerlendirmesiyle birlikte Avrupa da büyüme hızını artırıyor '' dedi. 
 
BED Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üge ise “Diyarbakır'ın merkezinde açılacak otelimizde IHG ile çalışmaktan dolayı çok mutluyuz. Şehrin odak noktasında bulunacak otelimiz, iş amaçlı seyahat eden konuklar için önemli bir merkez haline gelecek '' diye konuştu. 
 
Holiday Inn otelleri, yastık menüsünü de içeren kendine has yatak takımları, toplantı salonları, iş merkezi imkanları, ücretsiz kahvaltı ve çocukların ücretsiz konaklaması gibi ayrıcalıklar sunarak, misafirlerine rahat ve huzurlu bir atmosfer yaratan ve her türlü ihtiyacını karşılayan servisler sağlıyor. 
 
IHG nin Türkiye de şu anda 15 oteli bulunuyor; grup gelecek üç ile beş yıl içerisinde 8 adet oteli daha portföyüne eklemeyi planlıyor.
 
Kaynak: turizmhaberleri.com

HABERE YORUM KAT