1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dünya Medeniyetler Kraliçesi Diyarbakır'da seçilecek
Dünya Medeniyetler Kraliçesi Diyarbakır'da seçilecek

Dünya Medeniyetler Kraliçesi Diyarbakır'da seçilecek

Miss Civilation Of The World (Dünya Medeniyetler Kraliçesi) yarışmasının 7 Nisan 2013 tarihinde Diyarbakır'da yapılacağı belirtildi.

A+A-

Patenti Süha Özgermiye'ye ait olan yarışmaya 22 ülkeden güzellerin katılacağı bildirildi. Kendi ülkelerinde yapılan elemelerden geçen 22 ülkenin güzellerinin Diyarbakır'da yapılacak olan finalle 1'i dünya güzellik kraliçesi, 4 tanesi de kraliçenin medinesi olarak seçilecek. Yarışmanın tanıtım toplantısında konuşan Onursal Başkan Süha Özgermi, bundan 80 yıl önce 25 yaşında Diyarbakır'da hakimlik yaptığını ve o günden beri de Diyarbakır'a olan sevgisinin bitmediğini belirterek, Dünya Medeniyetleri Kraliçesi'ni, dünya medeniyerleri şehrinde yapma kararı aldıklarını söyledi. Dünyanın her yerinde Diyarbakır için çok güzel kelimelerin olduğunu ancak bu güzel kelimelerin yanında çok acı haberlerin de bulunduğunu ifade eden Özgermi, yapacakları bu yarışmayla Diyarbakır için söylenen bu acı sözleri tatlıya çevirmek istediklerini dile getirdi.
Diyarbakırlıların onların emrinde olmadığını, aksine kendilerinin Diyarbakırlıların emrinde olduğunu vurgulayan Özgermi, Diyarbakır ile ilgili önyargılardan bahsederken gözleri doldu. Özgermi, "Bu ön yargılar bizi çok üzüyor, buradan bütün dünyaya sesleniyorum Diyarbakır'da böyle şeyler yok. Diyarbakır bir barış şehridir" dedi.