1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Dünya Gıda Günü’nde işyerlerine hijyen denetimi
Dünya Gıda Günü’nde işyerlerine hijyen denetimi

Dünya Gıda Günü’nde işyerlerine hijyen denetimi

Halk sağlığını korumak için gıda üreten, satan, depolayan işyerlerini periyodik olarak denetleyen Büyükşehir Belediyesi, Dünya Gıda Günü nedeniyle, işletmelere hijyen konusunda uyarılarda bulundu, “Her Şey Elimizde” yazılı bilgilendirici resimli levhalar

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, kentte gıda üreten, satan, depolayan işyerlerine yönelik denetimlerini düzenli bir şekilde sürdürürken, hijyen konusunda bilgilendirme ve uyarıda bulunmaya devam ediyor.  

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı İşyeri Gıda Denetim ekipleri, 16 Ekim Dünya Gıda Günü nedeniyle işyerlerini denetledi,  hijyen konusunda uyarılarda bulundu, “Her Şey Elimizde” yazılı bilgilendirici resimli levhalar dağıttı.  

Mertoğlu: Gıda ve hijyen çok önemlidir

Yenişehir ilçesi Lise Caddesi’nde yapılan denetime Sağlık İşleri Daire Başkanı Rıfat Mertoğlu da katıldı. Denetimin ardından bir açıklama yapan Sağlık İşleri Daire Başkanı Rıfat Mertoğlu, 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde yaptıkları denetimle ve bilgilendirme çalışmasıyla, gıda ve hijyenin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmek istediklerini ifade etti. Mertoğlu, “Gıdayı ve hijyeni biz bir arada denetliyoruz. İşletmelerde hijyenin önemini ön plana çıkarmak için resimli levha çalışması başlattık. Bütün işletmelerimize bu levhayı dağıtarak, personelin hijyene nasıl dikkat etmesi gerektiği ile ilgili bir çalışma yürüttük.” dedi.

‘Halkın sağlığıyla oynanmasına müsaade etmeyeceğiz’

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı olarak her gün rutin kontroller yaptıklarını vurgulayan Mertoğlu, şöyle konuştu: “Günlük olarak ekiplerimiz ilçelere çıkıyor, işletmelerde gıda ve hijyen kontrolü yapıyorlar. Denetimlerimiz bundan sonra da devam edecek.” Halk sağlığı için ellerinden gelen bütün gayreti göstereceklerini kaydeden Mertoğlu, hiç kimsenin halkın sağlığıyla oynamasına müsaade etmeyeceklerini söyledi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler