1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Dünya Gençlik Konseyi kuruldu
Dünya Gençlik Konseyi kuruldu

Dünya Gençlik Konseyi kuruldu

Aralarında Gazeteci,eğitimci,iş adamı,öğrenci gibi bir çok kurucu üyesi bulunan Dünya Gençlik Konseyi kuruldu. Dünya ülkelerinden üyeleri de bulunan Dünya Gençlik Konseyi ilk ülke ziyaretini Filistinli Gençlerle gerçekleştirecek.

A+A-
Dünya Barışı için hareket eden gençlik oluşumu içersin de başta
Rusya,KKTC,Suriye,Hollanda,İngiltere gibi bir çok ülkenin gençleri de yer alıyor. 
 
Kuruluş amacında eğitim programları ve sosyal sorumluluk projeleri de yer alan Dünya Gençlik Konseyin de Tüm Türkiye'de başta üniversiteler de hızla yapılanıyor. Ziyaret edilecek ülkelerle gençleriyle kaynaşma ve ortak projelerde yer alınacak. 
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kurucu Genel Başkan Hüseyin Celep,bizler gençler olarak her zaman dünya da barış şiarıyla hareket ettiklerini söyledi. Celep '' Dünya Gençlik Konseyini kurmamızda ki en büyük sebep Dünya gençliğini barış için el ele vermelerini sağlamaktır. Dünya da olan savaşlar yüzünden her zaman gençler zarar görmektedir. Gelecekleri kararmaktadır. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk ,'' Gençlikle iftihar ediyorum ve gençliğe güveniyorum'' demesi bizlere her zaman büyük sorumluklar katmıştır. Atatürk ayrıca '' Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir'' sözleri bizleri gerçekten kamçılamaktadır. Gençlik demek gelecek demektir'' dedi. 
 
Dünya Gençlik Konseyi ilk ülke ziyaretini çok anlamlı bir ülkeye gerçekleştirecek . Dünya Gençlik Konseyi ilk ziyaretini Filistinli gençlerle buluşarak yapacak. 
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT