1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. DÜ'nün desteğiyle 200 kişi istihdam edilecek
DÜ'nün desteğiyle 200 kişi istihdam edilecek

DÜ'nün desteğiyle 200 kişi istihdam edilecek

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da yatırım yapma kararı alan ve merkezi İsviçre'de olan Logic Versicherungen GmbH firması, Dicle Üniversitesi'nin (DÜ) desteğiyle yapılacak yatırımla 200 kişiye istihdam sağlayacak.

A+A-

Karacadağ Kalkınma Ajansı'nda düzenlenen toplantıya katılan Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi'nden Uzm. Uğur Kaval, kariyer merkezinin çalışmaları ve öğrenciye yönelik faaliyetleri konusunda bir sunum yaptı.

Logic Versicherungen GmbH firmasına Diyarbakır'da istihdam sağlamak amacı noktasında merkezin imkanları hususunda bilgiler veren Kaval, yaptığı sunumda merkezin istihdam konusunda öğrencilere duyuruların yapılması ve öğrencilerin seçilmesi aynı zamanda firmanın eleman ihtiyacının karşılanması konusunda destek verebileceklerini ifade etti.

Logic firması, Diyarbakır'da kuracağı çağrı merkezi yatırımıyla İsviçre müşteri odaklı çalışacak, sağlık, hayat, mekan, motorlu taşıt gibi sigorta şirketlerinin var olan müşterilerinin ürün ve hizmetlerle ilgili taleplerini karşılayacak, şikayetleri çözümlemek amacıyla yardımcı olacak ve telefon hizmeti vermeyi hedefleyecek. Firma, Diyarbakır'da 200 kişilik bir istihdam sağlayarak, yılda 45 bin müşteriye ulaşmayı hedefliyor. Bünyesinde çalışacak iyi derecede Almanca bilen, diksiyonu düzgün, etkileyici ve güven verici bir dil kullanabilen personel istihdam edecek. İş başvurularının Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi, Diyarbakır İş-Kur İl Müdürlüğü ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Diyarbakır Yatırım Destek Ofisi'ne yapılabileceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT